סיור בותיקן לכל המשפחה

רומא היא אחת הערים היפות בעולם לדעתם של רבים. מדובר על עיר יפה ומרגשת המכילה בתוכה פיסות משמעותיות מהפסיפס של התרבות האנושית. רומא מכילה את השרידים של האמפרייה הרומית המפוארת כמו גם את הסימנים הקדושים לקהל מאמינים של נוצרים אדוקים בכל רחבי העולם המערבי.

רומא יפה בכל יום יותר ויותר. אבל אין ספק כי כדי לאהוב את העיר ברבדים העמוקים שלה, מעבר לטעימה של אוכל טוב וליציאה למקומות הבילוי הטובים בעיר, רומא היא לא רומא בלי המונומנטים והמוזיאונים שהפכו אותה לסממן חשוב ומרתק בתרבות המערב.

ללא כל צל של ספק, ביקור ברומא בלי כניסה למוזיאונים של הותיקן, אותה אוטוריטה קטנה המכילה כמות אוצרות בלתי נתפסת, היא חוויה שאסור לכם לפספס.

כמה מילים על הותיקן

הותיקן, שהיא כאמור, ממש כמו מדינה קטנה, מכילה מוזיאונים עוצרי נשימה לצד כנסיות מרשימות ובתי תפילה בהם פועלים עד היום ראשי הדת הנוצרית. כך שמטבע הדברים לא ניתן להיכנס לכל אחד מהאזורים המרכיבים את הותיקן.

אבל, בהחלט ניתן להיכנס ולהתפעל מיצירות האומנות עוצרות הנשימה להן אחראיים גדולי האומנים של ימי הביניים ותקופת הרנסנס.

מעבר ליצירות המופת של רפאל ומיכאלאנג'ילו המוצגות בחדרי הארמון ובקפלה הסיסטינטית, תוכלו להתרשם גם מהאוצרות ששמרה הותיקן מהתקופה של האימפריה הרומית. פסלים יוצאי דופן, אותם מחפשים היום ארכיאולוגים בכל רחבי העולם בכל חפירה ארכיאולוגית, עומדים במבנים המרשימים המכילים את אוצרות הותיקן לאורך השנים.

כמובן שאי אפשר שלא לתת מבט על החיילים עם הלבוש הייחודי לותיקן כמו גם על מסילת הרכבת הלאומית הקטנה בעולם, שהרי כאמור, הותיקן מוגדרת כמדינה לכל דבר, חרף העובדה כי גבולותיה קטנים משל ירושלים או תל אביב.

העושר האמנותי והתרבותי ידהימו לא רק אתכם אלא גם את הילדים והמבוגרים שהצטרפו לטיול. שכן היכרות עם ההיסטוריה ועם הסיפורים היא הדרך הטובה ביותר להתחבר לכל מקום שהוא. כך שגם אם אתם חוששים מהשעמום של הילדים, האמינו לי כי סיפור הוא לעולם המפתח הטוב ביותר ללב של כל אחד ואחת.

מה חשוב לדעת על הסיור

הסיור אורך כארבע שעות כאשר לכל אורך הדרך אתם מלווים בידי מי שמכיר את האיזור היטב וכמובן דובר את השפה המקומית. אני, דן שלזינדר , חי ברומא כבר קרוב לעשרים ושלוש שנים, כך שאתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי לכל אורך הסיור תהיו מלווים במי שמכיר את האזור על בוריו.

אל תשכחו להביא בקבוק מים, בגדים ארוכים שכן מדובר על מקומות בהם רצוי להגיע בלבוש המכבד את המקום וזה הכל, מכאן אתם יכולים 'להישען אחורה' ולהיות בטוחים כי אתם נמצאים בידיים טובות.

במידה ואתם מעוניינים לקבוע תאריך עבור סיור בותיקן אתם מוזמנים לפנות אלי בטלפון או דרך האתר ולקבל הצעות מחיר משתלמות במיוחד.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.