תאורת לד לפינת אוכל – איך לבחור?

תאורת לד לפינת אוכל  – כיצד בוחרים תאורה לפינת אוכל בצורה נכונה

אחד האלמנטים החשובים ביותר, הן בעיצוב חדרים או כל פינה במבנה, והן מבחינה מעשית, פרקטית, באופן בו אנחנו משתמשים בו ובאופן בו אנחנו יכולים להפיק ממנו תועלת, זה כמובן התאורה שאנחנו מתקינים בבית.

לא משנה על איזה מקום אנחנו מסתכלים ולא משנה איך אנחנו בוחנים את המבנה שלנו, הרי שיש חשיבות גדולה בסוג התאורה שאנחנו מתקינים, במיקום בו אנחנו מתקינים את גופני התאורה, ובמשתנים אחרים שיכולים להשפיע על הדרך בה אנחנו יכולים להפיק ממנה תועלת כזו או אחרת. לכן, כשאנחנו בוחרים להתקין או להציב גוף תאורה במקום מסוים, הרי שעלינו להביט על כל האזור ולהתייחס לכל מה שקיים מסביב. כך נוכל למקם אתו בצורה נכונה.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות במקרה של תאורה לפינת אוכל. על פניו, יהיה מי שיחשוב שמדובר בפינה שאיננה דורשת הרבה תשומת לב. הרי לא מדובר בשטח שעובדים בו, כמו למשל חדר עבודה, שולחנות כתיבה של ילדים או המטבח עצמו. יש גם מי שיגיד, שגם כך, פינות אוכל היום נמצאות באזורים מוארים, כמו למשל בין הסלון למטבח או באזורים אחרים שזוכים להרבה מאוד אור. לכן אין צורך להתייחס במיוחד לתאורה במקום.

זה לא מדויק לגמרי בשתי הנקודות. ראשית, פינת אוכל אמורה לארח ארוחות בסדרי גודל שונים. לכן, אין זה הגיוני שאנחנו לא נקפיד על מקורות התאורה במקום, בין אם זה מבחינת סוג, גודל, איכות ועיצוב. שנית, לא פעם, פינת האוכל נמצאת במקום שאיננו בהכרח מואר, בוודאי אם מדובר בדירות קטנות, בוודאי או מדובר על כך שפינת האוכל נמצאת בתוך חלל שאיננו פתוח באופן מלא. אז יש צורך להשתמש בתאורה ייחודית ואיכותית למקום.

אחת האופציות שעומדות לרשותנו היא תאורת לד לפינת אוכל. אנחנו יכולים להשתמש באופציה זו, שכן היא גם מספקת לנו כמות אור גבוהה יחסית, ומעבר לכך, מדובר על תאורה חסכונית יותר מתאורת ליבון, שזה סוג הנורה שהיה נהוג להשתמש בו במשך שנים רבות, וכן היא הרבה יותר חסכונית לסביבה. לכן, משתלם יותר להשתמש בתאורת לד, היא נחשבת הרבה יותר איכותית וטובה.

כיצד בוחרים היכן למקם את התאורה

נקודה לא פחות משמעותית מהשאלה באיזו תאורה נשתמש, היא כיצד נמקם את גוף התאורה, היכן נציב אותו, וזה נכון בהנחה ומדובר בגוף תאורה או יותר. זה נכון, בהקשר של תאורת לד לפינת אוכל או בהקשרים של גופי תאורה אחרים.

ראשית, עלינו לבחון את האזור כולו, כלומר את כל פינת האוכל וסביבתה, בשביל לראות מהיכן אנחנו מקבלים תאורה. האם יש מקורות תאורה חיצוניים או פנימיים שמשפיעים על המקום. אם פינת האוכל ממוקמת קרוב למרפסת נניח, אז סביר להניח שאנחנו נקבל תאורה חיצונית משמעותית. אם פינת האוכל קרובה לסלון, אז אנחנו נקבל אור ממקור פנימי. בכל מקרה, זה לא אמור למנוע מאיתנו להתקין גוף תאורה בפינת האוכל, שכן, בשעות הערב, אנחנו נצטרך מקור תאורה נוסף.

שנית, גודל פינת האוכל ישפיע בצורה כזו או אחרת, על כמות גופי התאורה שאנחנו נתקין, על הגודל שלהם, וכן הגודל והצורה ישפיעו על המיקום בהם אנחנו נתקין את אותם גופי תאורה.

שלישית, מן הסתם, אנחנו נתקין גופי תאורה שמתאימים לעיצוב של המקום, באופן כזה שנוכל לשלב אותם היטב עם כל המאפיינים מסביב, כך שהם לא ישפיעו אך כן יאפשרו לספק לנו תאורה איכותית במקום.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.