גרילמן לאירועים קטנים – גם באירוע קטן אפשר ליהנות מאוכל טוב

גרילמן לאירועים קטנים – גם באירוע קטן אפשר ליהנות מאוכל טוב
לאירועים קטנים יש אופי מיוחד, אופי משלהם, דברים שאנחנו לא יכולים למצוא באירועים עם הרבה אנשים, באירועים שנערכים במקומות גדולים והמוניים. יש להם את האינטימיות שלהם, קונספט ייחודי, הם נערכים במקומות הרבה יותר קטנים ונעימים, כאלה שמעוצבים בצורה אחרת. בכלל אירועים קטנים מציעים לנו משהו אחר, משהו שאנחנו לא בהכרח יכולים למצוא בכל אירוע, וכן זה משהו שאנחנו לא יכולים לשכוח מהר מאוד, בתנאי כמובן שהאירוע נערך בטוב טעם.

אחד המאפיינים של אירועים קטנים רבים הוא, בדרך כלל מוגש בו אוכל ייחודי, שונה, הרבה יותר אטרקטיבי. זה נובע מסיבות שונות. ראשית, בגלל שהאירוע לא כולל הרבה אנשים, אז מי שמארגן את האירוע, שם יותר דגש על העניין של האוכל. אפשר להניח שזה נובע מכמה סיבות. ראשית, אפשר וצריך למקד יותר את הבחירה, את התפריט במה שיתאים לאורחים. המכנה הרחב הוא הרבה יותר צר. שנית, באירועים קטנים, לכאורה, יש יותר אפשרות להשקיע בתקציב של קייטרינג על חשבון דברים אחרים. שלישית, אם מדובר באירוע, קטן, אינטימי, אז גם המנות יהיו כאלה, גם שירותי הקייטרינג יהיו מותאמים לאופי וסוג האירוע.

מן הסתם, אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות וייחודיות לצורך בחירת שירותי קייטרינג לאירועים קטנים. סביר להניח שאנחנו נחפש חברות שמציעות לנו תפריט ייחודי, תפריט שונה, מיוחד. בין אם זה תפריט חלבי, בשרי, תפריט צמחוני, טבעוני, תפריט גורמה או כל סוג תפריט אחר. אנחנו יכולים אפילו לחפש חברות שמתמחות בסוג תפריט ספציפי, מיוחד, בשביל שנוכל להציע לאורחים שלנו מנות כמו במסעדה שמתבססת על מטבח מסוים.

לכן, אם אנחנו עורכים אירוע אינטימי, קטן, אז אחת האופציות האפשריות עבורנו הוא גרילמן שמיועד לאירועים קטנים. מדובר באיש מקצוע שיכול לקחת אחריות על כל הנושא של גריל לאירועים. הוא יהיה אחראי על כל הנושא של הכנת בשרים מסוג כזה או אחר עבור האירוע, על פי מה שאנחנו נזמין, וכמובן על פי מה שיכול להתאים לאורחים שלנו.

לפני שנסביר כיצד בוחרים גרילמן לאירועים קטנים, חשוב להבהיר מדוע זה אופציה טובה, לעיתים הרבה יותר אטרקטיבית מאשר שירות קייטרינג מלא וכולל. ראשית, אם מדובר באירוע עם מעט מאוד מוזמנים באופן יחסי, אז ייתכן מאוד שאם נזמין שירות קייטרינג כולל, זה יעלה לנו הרבה מאוד כסף, אנחנו נחרוג מהתקציב שלנו וכן זה לא בהכרח ישתלם מבחינת אופי וסוג האירוע. שנית, בצורה כזו האורחים שלנו נהנים מחוויה ייחודית, גם בכל הקשור לאופי הכנת המנות וגם מבחינת סוג המנות עצמן.

כיצד בוחרים גרילמן לאירוע שלנו

הדבר העיקרי שאנחנו צריכים לבחון, כמובן, הניסיון והמקצועיות שלו. כמה שנים הוא מתעסק בתחום, באיזה סוג של אירועים הוא עובד, עבור איזה קהל, מה התפריט שהוא מייצר ועוד.

לגבי התפריט, הרי שאנחנו צריכים לבדוק, את סוג המנות, אופי המנות, מאיזה בשרים הן מורכבות, כיצד הוא מכין אותן, עד כמה הן מתאימות לסוג ואופי האירוע, וכן למועד האירוע ולקהל שאמור להיות נוכח בו. אם אנחנו מקפידים על כשרות כזו או אחרת, יש לוודא שהוא מספק לנו מנות עם כשרות מתאימה.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לבחון, היא כל העניין הלוגיסטי. איך הוא מביא את הציוד, מה הוא צריך בשבילו וכן כמה זמן הוא יעבוד אצלנו באירוע, כמה שעות הוא יכול להשקיע לצורך האירוע שלנו, על מנת לספק לאורחים שלנו את כל מה שאנחנו רוצים.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.