פינת אוכל בעיצוב אישי – איך עושים את זה ולמה זה חשוב

פינת אוכל בעיצוב אישי – איך עושים את זה ולמה זה חשוב

אין ספק שאחת הפינות החשובות והמשמעויות ביותר בבית שלנו, זו הפינה בה אנחנו מציבים את שולחן האוכל שלנו. במילים אחרות, הכוונה היא כמובן לפינת אוכל.

זה מקום חשוב ומשמעותי בבית, מאחר ונעשה בו שימוש יומיומי, בין אם זה בארוחות שונות שאנחנו משתמשים בשולחן לצורך כך, ובין אם זה כשאנחנו מבצעים סידורים שונים על השולחן, כשאנחנו מארחים חברים, בני משפחה או שכנים לכוס קפה ובין אם זה כשהילדים יושבים להכין שיעורים במקום. כמו כן, פינת האוכל מהווה מקום מאוד משמעותי בבית, שכן אנחנו משתמשים בה לא פעם לצורך אירוח של בני משפחה, חברים ואורחים אחרים לארוחות שישי, ארוחות שבת, ארוחות ערב וכדומה.

אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של פינות אוכל, אלה מגיעות בעיצובים שונים מן הסתם. על מנת שנוכל ליהנות מפינת האוכל שלנו, גם מבחינה פרקטית וגם מבחינת עיצוב וסגנון, הרי שאנחנו צריכים למצוא או לעצב פינת אוכל בעיצוב אישי.

כלומר, במקום להסתפק בפינת אוכל כללית או פינת אוכל מתוך קטלוג ללא אפיון מיוחד, יהיה נכון מצידנו לחפש פינות אוכל שיתאימו לנו מבחינת העיצוב, ויתרה מזו, יהיה נכון אם אנחנו נעצב ונתכנן פינת אוכל על פי עיצוב אישי, ונזמין בהתאם לכך, פינת אוכל מתאימה אצל גורם מוסמך, גורם שמתמחה בכך.

לפני שנסביר מדוע זה חשוב וכיצד עושים את זה, נסביר בקצרה מה זה אומר לבחור פינת אוכל בעיצוב אישי, מה המשמעות של זה. חשוב להדגיש כאן, דבר שהוא מובן מאליו ובכל זאת הכרחי לציין זאת, לכל אחד מאיתנו יש את הסגנון המועדף עליו, עיצוב שהוא מתחבר אליו יותר, לכך יש להוסיף כמובן את תנאי המקום הייחודים של המבנה שלנו. לכן, כל אחד, סביר להניח, ימצא פינת אוכל שעדיפה מבחינתו, בין אם זה מבחינת עיצוב ובין אם זה מבחינת מאפיינים אחרים.

מדוע חשוב לבחור פינת אוכל על פי עיצוב אישי

קיימות מספר סיבות, מדוע נכון לבחור פינת אוכל על פי העיצוב שלנו.
ראשית, כך אנחנו יוצרים התאמה בין העיצוב של הפינה, של השולחן, לבין העיצוב הכללי של המקום. אנחנו יוצרים התאמה בצבעים, בחומרים ובכלל באופן כללי באופי העיצוב.

שנית, בעזרת עיצוב אישי, אנחנו נהנים מפינת האוכל שיהיה לנו הרבה יותר קל להתחבר אליה, יותר קל לעבוד איתה, וסביר להניח, פינת אוכל שאנחנו נהיה מרוצים ממנה הרבה יותר מאשר פינות אוכל אחרות.

שלישית, כשאנחנו בוחרים פינת אוכל על פי עיצוב משלנו, אנחנו יוצרים אופי למקום. זה שונה מאשר לקנות פינת אוכל סטנדרטית, מתוך קטלוג, משהו שהוא ייחודי ומקורי עבורנו.

כיצד יוצרים עיצוב אישי לפינת אוכל

בתחילה עלינו לדעת מה הם תנאי המקום ולאפיין את הצרכים שלנו. למשל, אנחנו צריכים לדעת, באיזה גודל הפינה, מה בדיוק אנחנו יכולים להכניס אליה, איזה סוג ואיזה גודל שולחן. מן הסתם, כל זה יתחבר גם לשאלה, מה הם הצרכים שלנו. האם אנחנו צריכים פינת אוכל ל-4 אנשים, 6 אנשים או יותר. עלינו לקחת בחשבון גם את האפשרות לפתוח את פינת האוכל, במידה וזה אפשרי.

לאחר מכן, אנחנו נבחן את כל הנקודות שקשורות לעיצוב ותכנון פינת האוכל. למשל, סוג העץ בו נשתמש, צבעים, חומרים ועוד. כל דבר קטן יכול להשפיע עלינו כך או אחרת, על מנת שנוכל לעצב את המקום בצורה הרבה יותר יפה, הרבה יותר מרשימה מבחינתנו.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.