מערכות חימום תת רצפתי הפועלות על מים

לאחר יום עבודה ארוך, טיולי שטח פעלתניים באוויר הקריר של הלילה, כולנו היינו שמחים לחזור אל בית חמים ולהירגע מול אח חמים. תושבי ארץ ישראל כידוע אוהבים את סביבתם חמה, נעימה ונוחה ואם ניתן ליהנות מחום טבעי ללא מזגנים מייבשים, תנורי גז או ספירלות וכל אמצעי חימום אחר שגורם לחוסר נוחות בבית ואף עלול לסכן את בטיחות הדיירים בבית, אז מה טוב.

משפחות עם ילדים קטנים וחיות מחמד למיניהן, חייבות להיות ערניות לנושא הבטיחות בצורה מוגברת משום שכל תנועה בלתי צפויה או נפילה מפתיעה יכולה להפוך בן רגע את הבית למלכודת אש הרסנית. מכאן, עלינו לברר אחר כל האמצעים הבטיחותיים לחימום הבית כאשר האפשרויות מתחלקות לכמה סוגים והולכות במספר כיוונים שונים.

חימום תת רצפתי

חימום הבית בישראל ובשאר מדינות העולם

חימום באופן כללי ובפרט חימום בתי מגורים, הוא נושא מאד מרכזי במדינת ישראל של היום. זאת מכיוון שישראל מחד היא מדינה מאד חמה שאיננה נדרשת באמת לחימום מסיבי הנהוג במדינות אירופה הקרות לדוגמא. כך, הפתרון הישראלי של דודי שמש מתאים מאד למדינות חמות יחסית במסגרת חימום המים בקיץ וגם בעונת החורף ישנן קרני שמש מספקות עבור חימום הנשען על אנרגיה טבעית. מאידך גיסא, להתרחץ במים קרים, ניסיון שמוכר לישראלים ששרתו נניח בצבא, הוא לא משהו שהיינו מעוניינים להתרגל אליו במסגרת החיים האזרחיים.

סוגים שונים של אמצעי חימום בבתי מגורים בישראל

על כן גם השימוש בדודי שמש בישראל מגובה באפשרות של דודים חשמליים וזאת על מנת להבטיח הספקה של מים חמים גם בימים חורפיים ללא שמש. סוג הפתרון הנבחר תלוי במידה רבה באורחות החיים הנהוגים בבית או בדירת המגורים לרבות סוג המבנה. כך למשל תנורי הסקה הפועלים על בעירת בולי עץ, ישמשו אך ורק חדרי מגורים בבתים פרטיים צמודי קרקע. להבדיל, קמינים חשמליים שנחשבים להרבה פחות יעילים מאלו הטבעיים, משמשים גם דירות בבנייני דירות.

חימום אחיד וכולל בכל חדרי הבית

מצד אחר, דירות או בתים עם ילדים שמתרוצצים מחדר אחד לשני, מחייבים רמת חימום אחידה ושווה בכל חללי הבית השונים. מכאן שחימום כוללנו כמו חימום תת רצפתי הפועל על בסיס מים, יותר יתאים במקרים אלו מאשר אמצעי חימום נפרדים עבור כל חדר בבית. בנוסף, ברמה הבטיחותית, השארת ילדים קטנים בבית ללא השגחה של מבוגרים עם תנורי חימום דולקים יכולה להוביל לסכנות ממשיות, ואין זה משנה כלל מה גיל הילדים והאם הדבר באחריותם או לא.

לסיכום נציין כי גם במדינה חמה כמו ישראל ישנו צורך להתאים פתרונות חימום על פי קריטריונים משתנים כמו למשל גודל החלל הדורש חימום, גובה התקרות, מספר הדיירים, חלוקת החלל ואפשרויות מעבר החום בין חדרי הבית השונים.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.