מי הוא ממונה בטיחות ולמי זה מתאים?

ענף הבניה חווה בכל שנה מחדש מספר מקרים לא מבוטל של פגיעות ופציעות בעבודה. מצד אחד מדובר על דבר אך טבעי. לא פעם עבודת כפיים מלווה בתנאים קשים, שימוש בכלים כבדים, כך שמטבע הדברים, העובדים בענף יהיו חשופים לפגיעות כאלו ואחרות יותר ממי ששגרת יומם מתרחשת בעיקר בין כתלי המשרד.

אבל, מהצד השני, זה שמדובר על אירוע שכיח לא אומר כי מדובר על מה שאנחנו לא צריכים לשים לו סוף. אין כל סיבה כי בכל שנה מחדש יגיעו עובדים מסורים לעבודה ממנה הם לא ישובו. לכן, חשוב כל כך להקפיד על הנהלים אותם מגדירה הממשלה בכל פעם מחדש דרך משרד הבינוי והשיכון.

ההנחיות הן קפדניות ומי שרוצה להמשיך לעבוד בענף צריך לתת מענה הולם לדרישות הללו. שאם לא כן הוא עלול למצוא את עצמו לא רק פוגע בעובדים שלו כי אם גם עומד חשוף לתביעות של רשלנות במקום העבודה. כדי להיות בטוחים כי אתם עומדים בתקנות, כמו גם שומרים על בטחונם של העובדים, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא את המשך המאמר.

מה כוללת עבודה של ממונה בטיחות

קודם כל, באמת אסור לשכוח כי עבודה של ממונה בטיחות היא לא סתם עבודה, כלומר, מדובר על איש מקצוע אותו אתם חייבים לגייס להשלמת כל פרויקט כאמור בחוק. כך שכאשר אנחנו מדברים על עבודה של ממונה בטיחות בעבודה אנחנו מדברים על מי שאתם בכל מקרה חייבים לגייס השאלה עכשיו היא האם תבחרו באיש מקצוע מעולה או שמא, במי שהעבודה שלו טובה קצת פחות.

עבודה של ממונה בטיחות כוללת כמה אלמנטים מרכזיים:

  1. בניה של תוכנית עבודה לאורך זמן:  עבודה של ממונה בטיחות כוללת בניה של תכנית עבודה. כלומר, העבודה שלו היא להביט בנתונים בשטח ולהצליח לתת מענה יעיל ואפקטיבי לאור הנתונים. שכן, לא פעם כאשר מגיעים אנשים חסרי הבנה וידע מבחוץ, אנחנו נמצא את מרבית מנהלי האתרים עומדים מתוסכלים מחוסר ההבנה. ממונה בטיחות אם כן חייב להיות מהתחום כדי שיוכל לייצר ממש תכנית עבודה.
  2. הכשרה של העובדים: איך עובדים בגובה באופן מקצועי, איך מבצעים מעט פעולות ככל הניתן כדי לא לסכן את חברי בצוות, כל אלו דברים שיש ללמד באופן יסודי כדי שלא יתרחשו אסונות חלילה. עבודה של ממונה בטיחות היא לוודא כי העובדים, כולם, עברו את ההכשרה המתאימה בנושא.
  3. פיקוח על העבודה בשטח: מנהלי אתרים עומדים תחת לחצים גבוהים במיוחד. בין אם משום שיש לעמוד בלוח זמנים צפוף ובגלל גורמים נוספים. ממונה בטיחות בוחן את עבודת העובדים ומשאיר את המנהל להתפנות להתייחס לדברים החשובים באמת.

אנחנו כאן כדי להציע לכם עזרה מקצועית ויעילה בכל אחד מהתחומים.

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.