כשהגינה פורחת – טיפים לתחזוקה שוטפת של הגינה

גינה פורחת היא הלב הפועם של הבית. המקום שבו בני־הבית נחים, מתרעננים, נופשים, נושמים אוויר צח ונרגעים. הגינה היא חיק הטבע הפרטי של בני־הבית ויכולה לשמש אותם לאורך כל שעות היום בהנאה. גינה יפה, מטופחת ופורחת היא שילוב של כמה דברים מרכזיים ופועל יוצא שלהם – אהבה לטבע ולצומח, עבודת כפיים הכוללת טיפול בצומח והזנתו וכן תחזוקה שוטפת. כדי ליהנות מגינה פורחת וכדי לשמור על המראה המעוצב, המטופח והיוקרתי שלה יש לתחזק אותה באופן קבוע. כדי לתחזק את הגינה באופן קבוע כדאי ומומלץ להיוועץ באנשי מקצוע, גננים ומעצבי נוף. הם יעניקו לנו את הסיוע המיטבי ויוודאו שהגינה שלנו תישאר פנינת טבע יפה לאורך זמן. אז איך נדאג לתחזוקה השוטפת של הגינה שלנו? הינה כמה טיפים שיסייעו לנו. 

דשא ירוק ורך

אם גינתנו מתהדרת בכר דשא סינתטי נפלא, רך ונעים למגע, נדאג לנקותו באופן קבוע ובעיקר בעונות המעבר כאשר העצים משירים את עלוותם. דשא סינתטי דורש תחזוקה מזערית, ובעיקר עבודות ניקוי. ניקוי הדשא הסינתטי אינו מסובך – מומלץ לשאוב אותו עם שואב אבק חזק ולשטוף אותו במים אחת לשבוע או שבועיים. כך הוא ישמור על מראה נקי, רענן ובוהק לאורך שנים רבות. אם צומח דשא טבעי בגינה שלנו עלינו כמובן להשקותו פעמיים בשבוע ומומלץ להיעזר לשם כך במערכת השקיה חכמה שתעשה זאת בעבורנו. בדיקות תקופתיות של מערכות השקיה לגינה הן הכרח לפעילותן התקינה ויש להיעזר לשם כך באנשי המקצוע המתאימים. מעבר להשקיית הדשא יש לקצור אותו לעיתים תכופות ולדשן אותו בהתאם להמלצת הגנן. 

חיפוי עץ נקי למראה מושלם

חיפוי העץ – הדק – שלנו ישמור על המראה היפה והחדיש לאורך זמן אם נשמור עליו ונתחזק אותו. בין אם הדק שלנו הוא מעץ ובין אם הוא עשוי חומרים סינתטיים הוא זקוק לשטיפות קבועות במים, לניקוי הלכלוך שמצטבר עליו ולטיפול נקודתי אם נמצאים בו פגמים שמחייבים תיקון או החלפת לוח פגום. בפגמים קטנים אפשר לטפל עצמאית עם כלי עבודה טובים כמו מסור חשמלי לעץ, אולם מומלץ לקבל סיוע מאיש מקצוע שיחליף במיומנות את הלוח הפגום. דק במראה מושלם בגינה מוסיף ליופייה ומנגיש שטחי ישיבה ומשחק להנאת השוהים בה. 

טיפול אוהב ומסור

משפט מפורסם אומר ש"הטבע הוא אומנותו של האלוהים". הגינה שלנו היא פנינת הטבע הפרטית שלנו והטיפול בה הוא הדרך שלנו לסייע לאומנותו של אלוהים. העצים, הצמחים, השיחים, הפרחים וגם הדשא שצומח בגינתנו – כולם זקוקים לטיפול אוהב ומסור לעיתים תכופות ומזומנות. השקיה במערכות השקיה חכמות, דישון תקופתי, טיפול בעצים וגיזומם וכן גיזום השיחים ועיצובם – כל אלה הן פעולות הכרחיות שתורמות לפריחת הגינה ולשגשוגה. כמובן שמומלץ להיעזר בגנן מקצועי אוהב טבע שיטפל במסירות בצומח וידריך אותנו לטיפול עצמאי נכון.

גינה יפה ופורחת

גינה יפה ופורחת היא פועל יוצא של טיפול מסור, קפדני ושוטף. גינה שמטופלת היטב היא גינה שמחזירה אהבה למטפליה ואהבה זו ניכרת בירוק החי, בפורח בשלל הצבעים ובמראה המרהיב והמלבב. אז צאו לטבע שלכם וטפלו בו היטב. הוא בתמורה יחזיר לכם יופי והרבה אהבה. 

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.