מזגן אינוורטר – מה זה בדיוק?

כל מי שנחשף בשנים האחרונות לפרסומות בטלוויזיה המסחרית יכול בוודאי לשים לב, לגידול המרשים בכמות סוגי המזגנים אשר קיימים בשוק. יותר ויותר חברות בינלאומיות נכנסו לשוק הישראלי, יותר ויותר דגמים של מזגנים נכנסו לשוק והישראלים יכולים לבחור בין הדוגמאות השונות את זה שמועדפת עליהם.

יש מספר סיבות לכך שיש היום יותר מזגנים מאי פעם, ראשית, ההתפתחות הטכנולוגית שחלה בתחום הובילה לידי כך שאנחנו יכולים לראות הרבה יותר דוגמאות של פיתוחים בנושא, שנית, אנחנו יכולים לראות הרבה יותר ניסיונות לייצר מזגנים שגם מפיקים עבודה איכותית וגם חסכוניים בחשמל וידידותיים לסביבה. שלישית, ההתחממות הגלובלית משפיעה על כל אחד מאיתנו ולכן אנחנו קונים יותר מזגנים, מה שמוביל לידי כך שיש צורך לעמוד בתנאים מסוימים על מנת שאלה יעבדו כמו שצריך ויספקו את הצרכים שלנו.

דוגמא טובה לשינוי זה מזגן אינוורטר. מדובר על מזגן עם טכנולוגיה ייחודית, הכולל מדחס אינוורטר ייחודי, הוא עובד עם מהירות רציפה משתנה בהתאם לצורך. הוא יודע לתת תפוקה קבועה ולשמור על הטמפרטורה הרצויה לאורך זמן.

ההבדל בין מזגן כזה למזגן רגיל הוא, שמזגן עם מדחס אינוורטר, יודע להתאים את עצמו לעומס החום המשתנה, כך שפעם הוא יכול לעבוד בהספק נמוך ופעם בהספק גבוה.

מזגן אינוורטר

מדוע זה רלוונטי עבורנו?

מזגן שיודע להתאים את עצמו להספק שאנחנו צריכים, הוא מזגן הרבה יותר חסכוני, אשר מפחית באופן משמעותי את החשמל ואת היעילות האנרגטית שלו. בצורה כזו  אנחנו מצמצמים באופן ניכר את עלויות החשמל.

צריך לזכור, מזגן אינוורטר יכול לעבוד באופן כזה, שאם הטמפרטורה בחדר מחייבת אותו, אז הוא יכול להתנהל כמו מזגן עם חמש כוח סוס, לעומת זאת, אם הטמפרטורה מחייבת אותו, אז הוא יעבוד עם אחד כוח סוס. הכל תלוי בצרכים שלנו בהתאם לטמפרטורה של החדר.

לפני סיום חשוב להבהיר, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מזגנים מסוג זה, השאלה היא מה גודל החדר וכמה זמן אנחנו משתמשים במזגן, בשביל שנוכל להחליט, איזה גודל ואיזה סוג מזגן אנחנו רוצים לקנות.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.