איתור נזילות מים – מדוע חשוב להזמין חברה מקצועית

אחת הבעיות הנפוצות ביותר, הן במבנים חדשים ובוודאי במבנים ישנים, היא בעיה של נזילות מים. על פניו היינו מצפים שבעיה זו תופיע אך ורק במבנים ישנים, אך לא מעט אנשים שרוכשים בית חדש או בונים בית כזה, מגלים להפתעתם שגם הם מתמודדים עם בעיה כזו, מסיבות שונות. 

נזילות מים היא בעיה שנובעת מכך שהצנרת איננה מחוברת בצורה מספיק טובה ואיננה אטומה מספיק, ועל כן, מים שאמורים לזרום בצורה ישירה, יוצאים ממנה ויוצרים נזק למבנה. הנזק יכול לבוא לידי ביטוי בקירות, ברצפה ובמקומות אחרים. לא פעם, במבנים משותפים, לא רק בעלי הדירה אצלם יש את הנזילה מתמודדים עם הנזק, אלא גם בעלי הדירות הסמוכות, שכן הנזק יכול להגיע לקירות המשותפים. 

כיצד מתמודדים עם הבעיה?

לצורך התמודדות עם נזילות מים, יש להזמין חברה מקצועית אשר מתמחה בנושא. חברה שמתעסקת בתחום של איתור נזילות מים, יכולה לאתר את מקור הבעיה ובהתאם לכך לטפל במידת הנזק בצורה אופטימאלית. 

לשלב האיתור יש משמעות עצומה, מאחר ורק כך ניתן לאתר את מקור הבעיה ולדעת כיצד לפתור אותה. במידה ולא מאתרים את המקור או מבצעים עבודה לא נכונה, אזי יהיה צורך לפתוח ולשבור קירות, מה שידרוש תהליך עבודה הרבה יותר מסובך ומורכב, אשר יכול לעלות את עלויות התיקון במאות אחוזים. 

איך מאתרים נזילות מים

איתור נזילות מים מתבצע באמצעות מצלמה טרמית, מצלמה אינפרא אדום, אשר סורקת את הקיר ומאפשרת לזהות שינוי בטמפרטורה, על ידי איתור המקום בו יש מים (במקומות כאלה הטמפרטורה תהיה נמוכה יותר). השינוי יבוא לידי ביטוי במצלמה, דרך צבעים מסוימים, אם המצלמה תעקוב אחרי המסלול בו הטמפרטורה נמוכה יותר, אז יהיה ניתן להגיע אל מקור הבעיה. 

היתרון של שימוש במצלמה לאיתור נזילות מים הוא בכך, שאין צורך לשבור את הקיר בשביל לאתר את מקור הבעיה, אלא אפשר לזהות בעזרתה איפה בדיוק מתרחש השינוי, ואז ניתן להגיע אל המקום דרך הצנרת או דרך פתיחה נקודתית של המקום. 

מדוע חשוב להזמין חברה מקצועית ומנוסה

כפי שציינו, אם אנחנו נזמין חברה לא מקצועית, חברה שאין לה את האמצעים לאתר את הנזילה מבחוץ, אזי שתהליך העבודה יהיה הרבה יותר מסובך ומורכב, אנחנו נידרש לשבור קירות, ולמעשה יהיה צורך לבצע שיפוץ כללי במקום. זה יעלה לנו הרבה יותר כסף ויפגע באיכות חיינו. 

חשוב לציין חברה שמתעסקת באיתור נזילות מים, תדע גם לפתור את הבעיה ולא רק לאתר אותה. הפתרון יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות, בין אם זה דרך פתחי הצנרת או דרך מקומות אחרים, תלוי היכן בדיוק מקור הבעיה ומה צריך לעשות בשביל לפתור אותה, מבלי לגרום לשינוי במבנה של המקום.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.