פומרניאן- גזע ייחודי של כלבים

אחד מגזעי הכלבים האהובים על רבים בארץ, הינו כלב מסוג פומרניאן. כלב זה נראה לראשונה ב-115 באירופה כשהוא משויך לגזע "שפיץ". גזע זה של כלבים, נקרא על שם חבל הארץ פומרניה הנמצא בין מזרח גרמניה וצפון פולין. למעשה למרות גודלו הקטן, כלב זה, הינו למעשה כלב שמירה שמותאם לחיים בתוך בית, אך היום הוא נחשב לכלב שעשועים ביתי ונוח. תוחלת החיים של גזע זה, הינו גבוה מן הממוצע ויש בו המון יתרונות:  הוא כלב נוח לבני אדם וילדים ותמיד שמח. משקלו של גזע זה, הינו בין3-4 ק"ג וגובהו כ-30 ס"מ אורך גופו אינו עולה על 40 ס"מ. ישנם כאלה שחובבים את הגזעים הגדולים של כלבים, אך אוהבים את הגזע המיוחד הזה של כלבי הפומרניאן.

גם מראה וגם אופי מרשים

לא רק מראה של גזע פומרניאן הינו מרשים, כי אם גם אופיו. פרוותו הינה כפולה וארוכה ולכן כלבים אלה סובלים בקיץ הארץ הישראלי. יש לספר אותם ממש לפני חודשי הקיץ החמים. הגוון של פרוות כלב הפומרניאן הינה בגוונים של לבן, אפור, חום בהיר ואף שילוב של כמה גוונים יחד. כלב זה ,הינו אמיץ וערני במיוחד ואף נחשב לכלב אינטליגנטי, על יכולות לימוד מרשימות מה שאומר שהוא קל לאילוף. תהליך האילוף בכלבים אלה, אינו ארוך ואינו סובל מבעיות התנהגות. 

כלב קטן ויפהפה ומלא תעוזה

כלבים מסוג פומרניאן, הינם חבריו הקטנים והטובים של האדם. פניהם מחודדות ואוזניהם זקופות. כלבים אלה מלאים באישיות מיוחדת, שמחת חיים הם נאמנים ובעלי תעוזה. גזע זה, הגיע לישראל בשנות ה-70 של המאה הקודמת ובארץ ניתן למצוא את הכלבים מגזע זה שהם קצרי אף בניגוד לאלה  נמצאים באירופה. זהו אחד הכלבים היקרים שיש וכלב מסוג זה עם תעודות, עשוי להגיע למחיר של עד 10,000 ש"ח . למרות המחיר הגבוה, רבים מחפשים לרכוש גזע זה, היות והוא נוח לגידול ומשתלב נהדר עם בני המשפחה. יש לדעת, כי כלב זה אוהב את מלוא תשומת הלב והדרישות שלו הן יותר רגשיות מאשר פיזיות. הפומרניאן, הינו כלב שישמור על ביתו של בעליו ויחמם את ליבו בכל הזדמנות.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.