רישום סימן מסחר – כך תשמרו על זהות החברה שלכם

סימן מסחר מהווה לרוב צירוף אותיות, צבעים או צלילים אשר מסמלים חברה או בית עסק. אם יש לכם חברה גדולה, אז כדאי לכם לדעת שאתם יכולים לרשום סימן מסחר על לוגו החברה, ספרות כאלו ואחרות וגם מילים.

רישום סימן מסחר עשוי לעזור לכם להתמודד עם בעיות עתידיות שעלולות לצוץ בתחום זכויות היוצרים. בכדי שתוכלו להגן על הזכויות שלכם במלואן, שימו לב שאתם בוחרים להתייעץ עם עורך דין מנוסה שידע לעזור לכם ולהבטיח שאתם מתנהלים כשורה מבחינה משפטית ורושמים את סימן המסחר כראוי וכחוק.

חידוש סימני המסחר בתום תוקפם

סימני המסחר חלים לתקופה של 10 שנים, ובתום אותה תקופה על רושם סימן המסחר להחליט האם ברצונו להאריך את סימן המסחר שלו בתמורה לתשלום אגרה או לוותר עליו.

כאשר אתם באים לרשום את סימן המסחר שלכם, עליכם לשים לב לעובדה שבפרוצדורה הרגילה הרישום מתבצע בישראל בלבד. רישום סימן מסחר בינלאומי שונה במקצת מרישום של סימן מסחר שתקף רק בארץ. במידת הצורך תוכלו להיוועץ בשירותיו של עורך דין שיוכל להסביר לכם על הנושא לעומק.

איך כל התהליך מתבצע?

בכדי לרשום סימני מסחר יש להגיש בקשה למחלקת סימני מסחר של משרד המשפטים. יש לעקוב אחר הנחיות הגשת הבקשה ולוודא שאתם עוקבים אחר הנהלים שהוכתבו. עד שתוכלו לקבל את האישור על החלתו של סימן המסחר שלכם תעבור תקופה ארוכה, אשר לרוב נמשכת בין שנה לשנה וחצי.

אם אתם לא רוצים להתעכב יותר מידי עם רישום סימן המסחר שלכם, יהיה כדאי לכם להתחיל לפעול בהקדם, שכן אנו בטוחים שזה עשוי לסייע לכם בקידום האינטרסים המסחריים שלכם. הרי אתם בוודאי לא רוצים לראות עיכובים שרק ימנעו מהחברה שלכם להתקדם אל היעדים שהצבתם.

הדרך הטובה ביותר לרישום סימני מסחר היא בעזרתו של עורך דין מנוסה שיוכל לעזור לכם ולחסוך לכם את כל החששות שטמונות בהתמודדות משפטית ובירוקרטית, שכן בוודאי שלא מדובר בהליך פשוט וקצר. בכל אופן, אל תתמהמהו יותר מידי ופשוט תתחילו בקידום התהליכים למען רישום סימן המסחר שלכם.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.