סוגי הדשא הסינתטי האיכותיים והיפים ביותר בשוק

חצרות וגינות פרטיות רבות כיום מעוטרות במרבדי דשא סינתטי ירוק ואיכותי המשפרים את מראה הבית כולו. גם מוסדות ציבוריים רבים פורסים בשטחיהם החיצוניים כרי־דשא סינתטי לנוחות המבקרים ולהנאתם. דשא סינתטי איכותי אינו מעיד רק על מידת ההשקעה והטיפוח של בעלי הבית או מנהלי המוסד. הוא מעיד גם ובעיקר על עצמו – מוצר איכותי, עמיד ומבוקש ביותר. ככל שיותר גינות פרטיות וציבוריות מעדיפות את איכויותיו של הדשא הסינתטי על פני מדשאות טבעיות, כך אנו בטוחים שהדשא הסינתטי הוא החלופה העדיפה לדשא הטבעי בתחום עיצוב הנוף ושהבחירה שלנו בחלופה זו היא הבחירה הנכונה בעבורנו. 

אז איך נבחר את הדשא הסינתטי האיכותי ביותר? איך נדע אם הוא עמיד וישמש אותנו שנים רבות? איזה סוג דשא הוא המתאים לנו ביותר? בואו נבין תחילה מה מאפיין דשא סינתטי איכותי ועמיד. לאחר מכן נסקור את הדגמים המובילים. כך נבין מה נכון ומומלץ בעבורנו.

עקרונות איכות לדשא סינתטי 

דשא סינתטי איכותי הוא דשא שמתאים לאקלים הארץ־ישראלי, עומד איתן גם בשמש הקופחת וגם בגשמים החזקים ואינו מאבד את צבעו לאחר קיץ לוהט במיוחד או חורף עתיר משקעים. נוסף על כך חשוב לוודא שהדשא נושא תו תקן להגנה מקרינת UV, וזהו תנאי עיקרי לאיכותו. דשא סינתטי איכותי חייב לעמוד היטב בלחצים שמופעל עליו – משקל בני־אדם או חפצים ורהיטים. הדשא הסינתטי העמיד ביותר והאיכותי ביותר הוא דשא גבוה שגובהו נע בטווח של 37–45 מילימטרים ונהנה מצפיפות סיבים בטווח של 14–16 אלף סיבים בכל צמה. ולבסוף עיקרון מספר שנות האחריות – מתקין המספק דשא סינתטי איכותי הוא מתקין שמעניק לפחות 5 שנות אחריות. 

הנפוליאון של הדשא הסינתטי

דגמי דשא סינתטי מסוג נפוליאון הם דגמי הדשא האיכותיים והיוקרתיים ביותר. דגמים אלה עונים על כל עקרונות האיכות שפורטו לעיל. דגם נפוליאון הוא הדגם הנמכר ביותר בישראל בשנים האחרונות ובצדק – הוא משלב איכות ועמידות עם יופי ורכות. מרבדי דשא מסוג נפוליאון מרהיבים ביופיים ומשדרגים כל גינה, חצר או אזור ציבורי להנאת המבקרים בו. ממוצע גובה סיביו של דשא מדגם נפוליאון הוא 42 מילימטרים לרוב, והוא מצטיין בצפיפות גבוהה של 16 אלף סיבים בכל צמה. דגם זה מגיע בארבעה גוונים במראה טבעי. 

דשא סינתטי על פסגת האוורסט

דשא סינתטי מדגם אוורסט הוא ממשפחת דגמי נפוליאון והיוקרתי מביניהם. הוא נהנה מצפיפות סיבים גבוהה של 21 אלף סיבים לצמה, גובהו מגיע ל־48 מילימטרים ומרקמו קטיפתי. דגם האוורסט מצטיין ביופיו, במראה והטבעי שלו, בארבעת הגוונים המשחזרים במדויק את צבעי הדשא הטבעי ובאיכות שאינה מתפשרת. הוא מומלץ במיוחד לגינות הנהנות ממראה יוקרתי ולגינות השואפות למראה יוקרתי. 

דגם נאפה לנוחות תקציבית

דשא סינתטי מדגם נאפה הוא דשא איכותי בתקציב נוח למדי. גובהו 32 מ"מ, הוא עדין למגע ויפה למראה. דגם נאפה מומלץ במיוחד למרחבים רחבים שמאפיינים שטחים חיצוניים של מוסדות ציבוריים. 

איכות מעל הכול

התקנת דשא סינתטי היא מלאכת מחשבת של עבודה מקצועית. עבודת התקנה מקצועית ואיכותית היא תנאי למדשאה במראה איכותי וחלק בלתי־נפרד מעקרונות האיכות של הדשא הסינתטי. כשהדשא מותקן במקצועיות ובהתאמה מלאה לתנאי השטח, הוא ישמור על יופיו, רעננותו ואיכותו לאורך שנים רבות. ובסופו של דבר הירוק המענג בעיניים שמרבדיו משתרעים בכל פינה בגינה, שווה את כל המאמץ. 

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.