המדריך לבחירת מצברים

מצברים משמשים לא רק כלי רכב משפחתיים, אלא גם מכונות תעשייתיות ומשאיות, רכבי שטח, מערכות טכנולוגיות שונות ועוד. אבל אם אתם כאן בכדי לבחור מצבר לרכב, ריכזנו עבורכם את המדריך המלא לבחירת מצברים. 

בעוד שישנם חלקים רבים ברכב שמצריכים פירוק והתקנה מקצועית, מצבר לרכב הוא לא אחד מהחלקים האלו. מצברים של רכבים ניתנים לפירוק זריז וקל, למעשה צריך לפרק רק מספר ברגים בודדים. אם אתם מעוניינים להחליף את המצבר שלכם לבד, אתם תצטרכו במקביל גם לדעת כיצד לבחור את המצבר שתכניסו במקומו. קודם כל, בואו נדבר על מה שכנראה הכי חשוב – ההספק של המצבר. איך נדע איזה הספק אנחנו צריכים? 

איך נדע מה הספק המצבר שצריך לקנות? 

אם אתם עומדים להחליף מצבר ברכב, קודם כל תבדקו מה כתוב על המצבר הישן שלכם (זה שאתם עומדים לפרק החוצה). אם המצבר מאוד ישן (3 שנים ומעלה), המדבקות שעל המצבר בדרך כלל יהיו מחוקות או דהויות. במקרים אלו, אתם יכולים לפנות לאינטרנט ולבדוק מה הספק המצבר שלכם. 

בכדי לבדוק מה הספק המצבר שלכם, פשוט הקלידו בגוגל את יצרן הרכב שלכם ואת הדגם של הרכב. בדרך כלל, רכבי פרייבט מגיעים עם מצברים של 45 אמפר, אבל זהו לא כלל אצבע. בעוד שיש מצברים בין 45 אמפר ל-100 אמפר, חשוב לבחור את המצבר המדויק. אם אתם מתקשים בבחירת ההספק הנכון לרכב שלכם, תוכלו להתייעץ עם חברת מצברים מקצועית

כמה עולה מצבר לרכב בממוצע? 

אם אתם מעוניינים לרכוש מצבר לרכב, טווחי המחירים הם בין מאות שקלים בודדים. מצברים לרכבים פרטיים לא אמורים לעלות לכם יותר מ-600 ₪, ככה שכדאי לקחת זאת בחשבון. בכדי לנסות להוזיל עלויות מצבר לרכב, יהיה אפשר לערוך השוואת מחירים בין מצברים באינטרנט. 

כשאתם עורכים את סקר השוק והשוואת המחירים, תקפידו לבדוק כמה עולים מצברים מותגים וכמה עולים מצברים שאינם מותגים. למשל, מצברי שנאפ נחשבים מוגים, כמו גם וולטה, טיטניום ועוד. אתם תופתעו לגלות כי ישנם הבדלים לא קטנים בין מצברים של חברות ידועות לבין מצברים של חברות פחות מוכרות. 

כדאי לקבל שירות של מצבר עד הבית? 

אם אתם עומדים להחליף מצבר ברכב, תשקלו לחיוב את השירות הנקרא מצברים עד הבית. התקנת מצבר עד הבית מאפשרת לכם לשבת רגל על רגל ולהמתין לאיש השירות שלכם. כמו כן, איש השירות יידע בדיוק איזה מצבר אמורים להתקין ברכב שלכם, ככה שזה יחסוך לכם זמן יקר של חיפושים באינטרנט. 

והטיפ הכי חשוב הוא, לוודא שאתם מחזירים חזרה את המצבר הישן שלכם. אם לא מחזירים את המצבר הישן, מתקין מצברים יצטרך לחייב אתכם בעוד כמה עשרות שקלים. זאת, מתוך הניסיון לצמצם זיהום אקולוגי (מצברים ישנים מכילים חומרים רעילים ומחייבים השמדה מקצועית מבוקרת). 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.