דשא סינטטי לגני ילדים – למה זה משתלם וכיצד מתקינים?

דשא סינטטי לגני ילדים – למה זה משתלם וכיצד מתקינים אותו בצורה נכונה

כשניגשים להתקין או להציב פרט מסוים בגן ילדים, אז באופן טבעי מתייחסים לכמה וכמה היבטים בטרם מבצעים את זה. למשל, בוחנים עד כמה אותו פרט, מוצר, הוא בטיחותי, עד כמה הוא מתאים לילדים ולגיל שלהם, עד כמה הוא שימושי ויכול לעזור להם, ומן הסתם בודקים אם יש צורך בכלל בפרט כזה.

תהליך ההקמה או ההתקנה של אותו פרט, מתבצע בדרך כלל אחרי תהליך תכנון ועיצוב של המקום, אשר נעשה על ידי אנשי מקצוע חיצוניים, בין אם אלה מעצבי פנים שמתמחים בעיצוב גני ילדים ובין אם זה יועצי בטיחות וגורמים אחרים שיכולים לספק מידע מלומד בנושא, לצד בעלי הגן, הגננות וצוות המקום שיכולים לספק מהידע והניסיון שלהם.

כך למשל נהוג וצריך לעשות כשרוצים להתקין דשא סינטטי לגני ילדים. על פניו זה אולי נשמע כמו פרט טריוויאלי, מוצר מאוד פשוט, לא משהו שאמור לסכן את בריאות הילדים ולא משהו שאמור לגרום להם נזק כזה או אחר. בכל זאת, מאחר ומדובר בילדים קטנים, מאחר ומעורבים פה גם הורים, אז יהיה נכון להעסיק צוות מקצועי חיצוני לצד הצוות של המקום, בשביל להחליט האם זה נכון, כיצד, איפה ובאיזה גודל צריך להיות מרבד הדשא שמבקשים להציב בגן.

לפני שאנחנו נסביר מדוע זה משתלם וכיצד מבצעים את ההתקנה בפועל, צריך להסביר בקצרה מה זה בגלל דשא סינטטי. מדובר במרבד של דשא עשוי מסיבים סינטטיים אשר להבדיל מדשא רגיל, הם לא נהרסים כל כך מהר, אין צורך לתחזק אותם, ולא פחות חשוב, ניתן לשים את המרבד בכל מקום, בין אם זה על אדמה ובין אם זה בתוך מבנה, באופן מאוד פשוט ונוח. כך גם בגן ילדים שאין בו דשא או אין אפשרות לשתול דשא, הרי שהילדים יכולים ליהנות מדשא סינטטי, על כל המשתמע מכך.

צריך להדגיש, העלויות הן לא גבוהות, להבדיל מדשא רגיל גם אין פה עלויות שוטפות. כלומר, ברגע שאנחנו קונים את המרבד, כאן פחות או יותר נגמרות ההוצאות שלנו. כמו כן, ההתקנה היא מאוד פשוטה, לא צריך לבצע שינוי מקיף במקום בשביל זה.

כיצד מבצעים את ההתקנה

בעיקרון, קונים מרבד של דשא סינטטי בגודל מסוים, על פי השטח שעומד לרשותנו במקום בו אנחנו רוצים להציב אותו. לאחר מכן, אנחנו מחברים את המרבד לרצפה, בין אם זה בחיבור על ידי חומרים מסוימים ובין אם זה באמצעות ברגים או אמצעים טכניים אחרים.

אם יום אחד נרצה להסיר את הדשא, הרי שנוכל לעשות את זה בצורה פשוטה ומהירה, רק שעלינו לקחת בחשבון שנצטרך לנקות את האדמה מתחת בשביל שנוכל לחזור ולהשתמש בה.

מדוע זה משתלם להתקין דשא סינטטי בגן ילדים

התשובה לכך די פשוטה, בצורה כזו הילדים יכולים ליהנות מדשא ולשחק עליו בצורה חופשית, מבלי שיש צורך לשתול דשא טבעי, דבר שהוא לא תמיד אפשרי כמובן.

אך יש עוד שני יתרונות בולטים בכך. ראשית, אנחנו יכולים להבטיח בכך שהילדים ייהנו משטח בטוח. במקום שישחקו על הרצפה, הם פשוט יכולים לשחק על המרבד בצורה פשוטה ונוחה.

שנית, בגני ילדים, כידוע, יש הרבה פעמים ארגזי חול ואלה מוקד להצטברות חיידקים ולכלוך. באמצעות דשא סינטטי אנחנו בעצם יכולים להימנע מהצורך לשים ארגז חול בגן ובמקום זה לאפשר לילדים לשחק בסביבה הרבה יותר בריאה, הרבה יותר נקייה ובטוחה, דבר שימנע מחלות וירגיע את ההורים.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.