בחירת פרגולה – הסוגים השונים

פרגולה הייתה מאז ומעולם דרך מעוצבת ונכונה להצל את החצר, המרפסת או הגינה, כאשר הפרגולה שהתחילה כסוג של סכך עץ משולב בחומרים טבעיים שונים: הפכה עם הזמן לכזאת שיש לה ורסיות רבות שמתאימות למגוון סוגי אקלים ומגוון סוגי עיצובים.

אבל איזה סוגים של פרגולות ישנן? וכיצד מתאימים פרגולה לסגנון עיצוב המבנה. כל המידע והטיפים בהמשך.

פרגולה היא פתרון נהדר לעיצוב והצללה של כל מבנה, והיא מקנה צל בכל שעות היום כמו גם הגנה על המבנה וזאת משום שקיומה מסייע להוריד את הטמפרטורות במבנה בימי הקיץ החמים.

כיום ישנם שלל סוגי פרגולות ביניהם:

פרגולות אלומיניום – פרגולה העשויה מחומר אלומיניום היא כזאת שנבנית בבניה קלה, ולכן היא כה פופולארית. בניית הפרגולה נעשית בקלות תוך שמאלומיניום ניתן לייצר שלל עיצובים החל מעיצוב פרגולה בסגנון המזרח הרחוק, עיצוב מודרני, עיצוב תעשייתי ועוד.

פרגולות עץ – הפרגולה הקלאסית הינה פרגולה עשויה עץ למראה הכפרי או המודרני. כיום בנייה של פרגולה מסוג זה נעשית עם חיבור עצים בשיטת שתי וערב, והתאמת צפיפות הקורות של המבנה לפי האקלים והצרכים של האנשים שנמצאים במבנה.

פרגולה עם סכך – עוד דרך לבנות פרגולה היא הקמה של מבנה בעל קורות אלומיניום או עץ ולאחר מכן התאמה של הסכך למבנה. כיום משתמשים בשלל סככים כמו סכך פלסטיק, במבוק, בכפות תמרים, ציליה מבד ועוד.

התאמת הפרגולה לעיצוב הבית

כאשר אתם בונים את המבנה המגן מפני השמש, חשוב שהוא יתאים לעיצוב הבית כמו פרגולות עץ לבית במראה כפיר, אלומיניום לבית בסגנון המודרני או התעשייתי, וכזאת שיש עליה סכך במבוק לבית המעוצב בסגנון הים תיכוני. 

כדי לקבל את המקסימום מהמבנה המצל על הבית שלכם, חשוב להתאים מאוורר תקרה לפרגולה שיוסיף אוורור למקום. מאוורר תקרה לפרגולה מעוצב וחכם הוא כזה שיכול להקנות לכם איכות חיים טובה הרבה יותר כמו גם נוחות בשהות מתחת לסוכך גם בשעות הבוקר, הצהריים והערב.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.