מדרסים – לכפות רגליים בריאות

כמה פעמים הרגשתם שאתם מיואשים מכפות הרגליים שלכם וכבר לא יודעים מהיכן להתחיל? כמה פעמים השקעתם את מיטב כספכם במדרסים רק בשביל לגלות שהם לא מתאימים לרגליים שלכם ואפילו גורמים יותר נזק מתועלת? בחירת מדרסים איכותיים לכף הרגל היא אינה עניין של מה בכך ומצריכה תשומת לב מרבית והיכרות עם המדרסים הקיימים כיום.

מדרסים

מדרסים לריצה

למרות שרבים אינם מייחסים חשיבות יוצאת דופן לריצה בשל היותה זמינה ונגישה לכל בני האדם, פעולה זו מצריכה את הרגליים למאמץ רב ובהכנה לא נכונה, היא עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים לברכיים, לשוקיים, לקרסוליים ולחלקי הגוף האחרים.

בחירת מדרסים מתאימים לריצה מונעת שברי מאמץ, דלקות, מפחיתה את העומס וממקדת את האנרגיה של הרץ לכיוון הריצה והמטרה לשמה הוא רץ. המדרסים המיועדים לריצה הם בעלי משקל קל, תורמים ליציבות מקסימלית, מפחיתים כאבים הנגרמים מריצה ממושכת, מעניקים יציבה טובה יותר בזמן הריצה ומאפשרים התאמה של כף הרגל לתנאי שטח משתנים.

 

מדרסים לילדים

לעתים כבר בגילאים צעירים ביותר ילדינו סובלים מבעיות בכפות הרגליים. הימנעות מטיפול בבעיות אלו בשלבים מוקדמים ביותר יכולה להביא לנזקים משמעותיים, חלקם יכולים ללוות את הילדים שהתבגרו ללא מענה הולם. לעומת זאת, כאשר הילדים מצויים בתחילת דרכם, העצמות של הגוף עדיין רכות וניתן עדיין להשפיע על מבנה השלד ועל תנועתו.

שימוש במדרסים מתאימים לפיתוח היציבה ולהתאמתה לצרכים ההתפתחותיים של הגוף הינו בין הצעדים החכמים והמתנות הגדולות ביותר שתוכלו להעניק לילדיכם כבר כשהם קטנים, ותמנעו מהם בעיות קיצועיות כמו פלטפוס, כאבי גדילה וקריסה בשלבים מתקדמים יותר.

 

מדרסים לאופניים

בעת רכיבה על אופניים רגלי הרוכב מתאמצות רבות ומהוות נקודות מרכזיות לצבירה וריכוז של לחצים. רוכבי אופניים אמנם לא ניצבים על רגליהם אבל העומס המוטל על הרגל והלחץ המופעל על הברכיים והמפרקים האחרים – כל אלו מצריכים הכנה מתאימה למניעת נזקים עתידיים. מדרסים מתאימים לרכיבה על אופניים מונעים מצבים של קריסה, פלטפוס ודלקות קיצוניות העלולות להתפתח במשך הרכיבה או אחריה, תוך יצירת נזקים שלעתים לא ניתן להשיבם למצב התקין.

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.