איך אפשר לעצב מטבח בסגנון כפרי?

עיצוב בסגנון כפרי הפך פופולארי במיוחד בשנים האחרונות, וזאת בשל התחושה החמימה שהוא מאפשר, תוך שהוא מקנה לכל בית או דירה מראה מושך ומזמין.

המטבח, שהוא חלק חשוב בחלל הבית, יכול להפוך לכפרי באמצעות שינוי העיצוב, בין אם אתם מחליטים לבנות מטבח חדש, לבין אם אתם מחליטים לעבוד על משטח קיים.

אז איך אפשר לעצב מטבח בסגנון כפרי? כמה טיפים בהמשך.

שילובים נכונים – כאשר אתם מעצבים מטבח כפרי חשוב כי תדעו לבצע שילובים של פריטים ישנים עם חדשים. המטבח הכפרי המאופיין בעץ מלא, קרמיקה צבעונית, עיצוב פונקציונאלי, מראה מזמין, כלים ייחודיים ואביזרים איכותיים:  הוא כזה שקל לעצב במידה ואתם מבינים את הקונספט המרכזי של עיצוב מטבח כפרי.

הכנסת מוטיבים מן הצומח לתוך המטבח – מטבח כפרי מתאפיין בקשר הישיר שלו עם עולם החוץ הכולל: עציצי תבלים, צנצנות עמוסות זיתים שהכין בעל הבית, לימונים כבושים, צנצנות עמוסות כל טוב כולל קטניות, פסטות, קמח, וכל מה שמקנה תחושה של עשייה ופעילות במטבח.

אותנטיות – שלבו במטבח מאפיינים כפריים אותנטיים כמו אריחי קרמיקה שנראים ממש כמו פסיפס, מחבתות כבדות, גופי תאורה שבתוכם נורות פחם, סירים כבדים ועוד. בכך תוכלו להקנות את המראה הכפרי גם בפרטים הקטנים.

אל תעמיסו – זה נכון שמטבח כפרי נחשב כזה שיש בו פריטים רבים, אך עם זאת חשוב לא להעמיס את החלל בפירטים ולאחסן חפצים שאינכם ממוצאים להם מקום. הצניעו מיקסרים, חותכי סלטים למיניהם, מכשירי סודה ועוד, שאינם מתכתבים בצורה נכונה עם המטבח הכפרי.

בחרו פריטים מדליקים – ספלים מיוחדים, מסננות עתיקות, תמונות קטנות וצבעוניות, וילון תחרה ועוד, כולם פרטים קטנים שהופכים את המטבח שלכם לכפרי. רכשו ארון מטבח מעץ מלא בסגנון עתיק שבו ישנן דלתות זכוכית בו תוכלו לאחסן צלחות יפות, ספלים ואת כלל הפריטים שהופכים את המטבח שלכם לכפרי ומעניין.

קבלו השראה – לפי שאתם מעצבים את המטבח חשוב לקבל השראה מחברות עיצוב שעוסקות בתחום. בכך תוכלו להתעדכן בכל מה שחדש ומעניין.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.