איטום גגות: מה חשוב לדעת

איטום גגות הוא מסוג העבודות שעלינו לבצע כשאנחנו בונים בית חדש או משפצים בית ישן, ולצערנו הרבה פעמים נצטרך לחזור על זה גם בהמשך, במיוחד אם מדובר במבנים ישנים. אם לא נעשה זאת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בבעיה רצינית.

איטום גגות מתבצע על מנת שנוכל להימנע מחדירה של מי גשמים או מים אחרים אל תוך המבנה, וכן בשביל למנוע כניסה של קרני שמש דרך הגג אל תוך המבנה. הרעיון הוא כמובן לאטום את הגג לגמרי, באופן מוחלט ובכך לבודד אותו. זה כמובן ישמור עלינו, על הריהוט ועל הציוד במבנה.

לפני שאנחנו מזמינים חברת איטום לצורך עבודה שכזו, חשוב שנדע מספר נקודות בהקשר זה. כך יהיה לנו יותר קל לבחור את החברה המתאימה ולהתאים ציפיות לצרכים שלנו.

איטום גגות

איטום גגות מתבצע בדרך כלל בימי הקיץ, כחלק מהכנת המבנה לחורף. זאת על מנת למנוע מצב בו יתחיל לרדת גשם ואנחנו נמצא את עצמנו עם שלולית במרכז החדר. על מנת לבדוק אם אנחנו צריכים לבצע תהליך של איטום, אנחנו צריכים לשפוך מים על הגג ואז לראות אם המים נשארים על הגג או זולגים למטה. העבודה מתבצעת בקיץ, מאחר ובחורך זה עלול להיות מאוחר מדי או קשה ומסוכן מדי. הרבה פעמים אנשים מזמינים בעלי מקצוע לבצע את העבודה בתחילת החורף מאחר והם לא יודעים שיש בעיה בגג שלהם, עד שמים מתחילים לזלוג למטה.

כפי שאנחנו יכולים להבין, יש סוגים שונים של גגות, החל מגג שטוח וכלה בגג משופע. במקרה של גג שטוח, ישר, אנחנו צריכים לבנות שיפוע קל בשביל שהמים יוכלו לעבור ישירות למרזב אותו יש לבנות בשביל שיהיה ניתן לנקז את המים. בתהליך סדיר, במהלך השנה, יש לנקות את המרזב בשביל שהוא לא יהיה סתום ומים יוכלו לעבור בו בצורה חופשית.

האיטום מתבצע על ידי חומרי בידוד שונים, בהתאם לסוג הגג, למבנה שלו ולחומרים ממנו הוא עשוי. החומרים אמורים להחזיק מעמד זמן רב ולשמור על הגג נקי ויבש.

לעוד מידע על איטום גגות, הכנסו לאתר http://www.itumarieli.co.il/

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.