לאן מטיילים בשבת? מסלולים מומלצים מהרשת

מדי שישי או אפילו בימי חמישי, יושבים הורים ברחבי הארץ ומתלבטים לאן לנסוע בשבת עם הילדים. הרי ידוע שאי אפשר להישאר בבית, הרי הילדים ישתעממו, וזה היום היחידי בו אפשר לקחת את הילדים לטייל ולהכיר את ארצם. רצוי שזה יהיה טיול שישלב חוויות שונות, פעילויות שילדים יכולים להשתתף בהן, כך הם גם ייהנו, גם יצברו חוויות, וגם ההורים יוכלו לשבת ולנוח קצת בזמן שהילדים משתוללים מסביב.

אם עד לפני לא מעט שנים בשביל להחליט לאן לנסוע בשבת, היו יושבים ההורים עם ספרי טיולים נוסח נקודת חן ומחליטים על יעדים שונים, היום הם משתמשים באינטרנט לשם כך. הם יכולים מגוון רחב של מסלולים מומלצים לטיולים, בין אם מדובר במסלולים שהם מוצאים בעצמם ובין אם מדובר במסלולים שהם מקבלים עליהם המלצות מחברים בפייסבוק או בפורומים שונים.

מסלולים מומלצים לטיול בשבת

תחילה על ההורים לשאול מה הם מחפשים. האם הם מחפשים מסלולי הליכה יבשים, מסלולים עם מים, מסלולים בעיר או מחוץ לעיר, כמה רחוק הם מוכנים לנסוע בשביל לטייל, האם הם מוכנים שהמסלול יכלול אלמנטים שעולים כסף או שהם מחפשים טיולים בנוסח "עשה זאת בעצמך" ועוד.

למשל, הורים שמחפשים מסלול עירוני מעניין, כזה שכולל פעילויות שונות או חוויות ייחודיות שלא תמיד אפשר למצוא במהלך השבוע במקום בו הם מתגוררים, אז הם יכולים לקחת אותם לטיולים בערים עתיקות, למשל בעכו, בירושלים, ביפו. מדובר על מקומות בהם אפשר לראות נופים יפים, אך גם ליהנות ממפגש עם אנשים, פעילויות ברחוב, היסטוריה ואוכל טוב.

אפשרות אחרת היא לצאת אל הטבע, אז אפשר לנסוע אל הגליל העליון, רמת הגולן, אפשר לנסוע ליער הכרמל או הכנרת בצפון, אפשר לנסוע לגבעות של אירוסים ורקפות במקומות שונים במהלך עונת הפריחה, או להגיע אל מדבר יהודה, ים המלח, הערבה, ולחפש מסלולים מתאימים שם, עם מערות נטיפים, נחלי מים ועוד.

אופציה אחת שכל ילד ישמח לטייל בה היא חוף הים. אפשר לקחת אוכל, שתייה, מטקות ולנסוע אל חוף ים מרחוק ולהקים שם קמפינג.

רוצים לשמוע עוד על מסלולים מומלצים? הכנסו לאתר http://anattour.co.il/

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.