עורך דין תמא 38 – אל תוותרו על הליווי המקצועי שלו

בשנים האחרונות מתרחש תהליך מבורך אשר בו זוכים בנינים ברחבי הארץ לשדרוג משמעותי הן מהבחינה הבטיחותית והן מבחינת השיפור החזותי של המבנה, כאשר אלו נהנים מחיזוקים ומתוספות אשר הופכים את הבניין למוגן ולעמיד למקרים של רעידות אדמה או לוחמה כאשר הבתים זוכים גם בחדרים מוגנים במסגרת הפרויקטים הללו. כמה זה עולה לדיירים והאם יש צורך בליווי של עורך דין מקרקעין?

תמ"א 38 זהו למעשה פרויקט ייחודי אשר בדרך כלל ייטול אותו יזם פרטי על עצמו. הוא ייהנה מאפשרות של תוספת בנייה של קומות נוספות לבניין כאשר בתמורה יהיה עליו לחזק את יסודות הבניין, לשפר את מצבו של המבנה שיהיה עמיד בפני רעידות אדמה וגם להוסיף לדירות, חדרים מוגנים. בגלל התוספת של הקומות הנוספות יהיה על היזם גם לבנות מעלית בבניין ולחדש את התשתיות של המים ושל החשמל. 

מי מרוויח מהפרויקט?

למעשה כל הצדדים יוצאים נשכרים.

בעלי הדירות לא יצטרכו לשלם דבר והם ייהנו מתוספת משמעותית לשטח הבית ומחיזוק של הבניין שיעניק להם הרבה יותר ביטחון.

היזם מצדו אף הוא ירוויח כי הוא יוכל לשווק את הדירות אותם יבנה והוא יקבל את תמורתם.

נשמע מעולה. האם כל אחד יכול להצטרף לפרויקט?

אז נכון שזה נשמע מעולה ואם אתם סובלים ממצוקת דיור בבית קטן מידי הרי שנראה כי זוהי האפשרות הטובה ביותר ליהנות מהטבת דיור מבלי לשלם על כך שקל. העניין הוא שבכדי להצטרף לפרויקט יש צורך בהתאמה. לא כל מבנה ולא כל בית יוכל להתאים לתכנית הזו. בשלב ראשון יש צורך בבדיקה האם אכן מדובר במבנה שהוא זכאי להיכנס לתהליך כזה. בשלב הבא יש לגייס הסכמה של דיירי הבניין. לא חייבים את הסכמתם הגורפת של כל הדיירים, אך בכדי שניתן יהיה להוציא את התכנית אל הפועל יש צורך בהסכמה של רוב הדיירים.

מלבד זאת מומלץ מאוד ליצור קשר עם עו"ד מתחום הנדל"ן בכדי שהתהליך כולו יתבצע באופן הכי נכון והכי בטוח עבור כל הצדדים.

עורך דין תמא 38 מומלץ זה עו"ד דוניץ. נסו. לא תתאכזבו!

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.