הנגשת אתרים מקצועית בכמה צעדים פשוטים

מאז שהחוק של הנגישות באתרי אינטרנט נכנס אל תוקפו עדיין ישנם בעלי אתרים אשר עדיין אינם מודעים לו, ואלה הם אנשים אשר ככל הנראה יהיו חשופים לתביעה מצד גולשים שעבורם האתר אינו נגיש כפי שדרישות התקן מסבירים.

אוקטובר 2017 כבר בא וחלף, ומי שטרם הכין את האתר שלו עבור גלישה מונגשת וראויה צריך לבצע את הבדיקה הזו לעומקה ולהביא את הנגישות הזו אל האתר שבבעלותו בצורה הכי מהירה. יש לבדוק האם סוג האתר נמנה על האתרים שמחייבים נגישות לפי התקן, ואם זה המצב אזי לפעול כדי להשיג את התיקונים הנדרשים כמה שיותר מהר.

הנגשת אתרים

תוסף פשוט למערכות וורדפרס

אנשים אשר בחרו במערכת וורדפרס עבור הקמת האתר שלהם בהחלט יכולים לספור את הברכות שלהם כי לוורדפרס יש שורה ארוכה של יתרונות, וכעת התווסף לו יתרון חשוב נוסף אשר למעשה מאפשר להפוך את האתר שבו גולשים הלקוחות למשהו שהוא הרבה יותר נוח גם עבור אנשים שצריכים התאמה יותר פרטנית בשל מוגבלות כזו או אחרת.

מהו? תוסף של נגישות שאותו יכולים להוריד לגמרי בחינם לצד שורה ארוכה של תוספים שהם חינמיים ובהם בעלי האתרים מוצאים שימוש נוח ויעיל כדי ליצור את האתר שלהם בדיוק לפי מה שהם מעדיפים וצריכים. לא צריכים להיות גאונים גדולים כדי ליצור אתר נגיש, אלא רק לבחור את התוסף הנכון כדי להתחיל ולפעול לפי דרישות התקן באתר שעליו אחראים.

מנגישים את האתר ברמת קוד

לא תמיד מספיק לבצע שימוש בתוסף כדי לענות על הדרישות המלאות של החוק, במיוחד אם נמנים על הרשימה של האתרים אשר בהם ישנה חובה להנגיש את כל המידע שנמצא שם, החל מטקסט ועד לווידאו ותמונה.

במצבים שכאלה חשוב מאוד לבצע את הבדיקה של רמת התקינות של האתר בכל הנוגע לנגישות, ובמידה והיא אינה מספקת אזי להעביר את העניין לטיפול של חברה מקצועית שבה יכולים להיכנס אל האתר ברמה של הקוד שקיים בו ושם לשזור את כל השינויים הנדרשים עד להפיכת האתר למונגש בצורה מלאה וחוקית. אולי יש כאן הוצאה כספית, אבל דבר זה אינו חשוב כמו לסייע ללקוחות כולם ליהנות מן האתר, וגם להימנע מתביעה של סכומי עתק מצד גולשי האתר.

המידע המקצועי מובא באמצעות דניאל זריהן.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.