פומרניין

אחד מהכלבים הנפוצים יותר הינו ללא ספק כלב פומרניין. זהו כלב שיש לטפח בקביעות למרות שמדובר על גזע קטן מאוד, הוא בהחלט כלב שמירה ערני. ניתן למצוא את גזע הפומרניאן בגוונים של חום כתום, סייבל, קרם, לבן, שחור, חום ומוכתם. אם גרביו של הכלב לבנות, או שיש לו כתמים לבנים בחזה, הוא לא ייחשב כגזע טהור. משקל הזכר והנקבה מגיעים בין /.5-3.5 ק"ג. יש להקפיד על סירוק הכלב, אחרת יהיו לו קשרים שיהיה קשה מאוד להתיר בשל פרוותו הארוכה והסמיכה אסור לגלח את הכלב, היות והצמיחה של הפרווה תהיה איטית.

מה עוד כדאי לכם לדעת על טיפוח כלב פומרניין?

כאשר אתם מטפלים בגור מגזע פומרניין, יש לרחוץ אותו בין אחת לשבוע או שבועיים. יש לרכוש חומרי טיפוח לכלב שמתאימים לגזע זה בלבד ומתאימים לגוו הפרווה של הכלב. כאשר מדובר על כלב בוגר מסוג זה, יש לקלח אותו אחת לחודש או חודשיים. לאחר המקלחת, מומלץ מאוד לייבש את הכלב במייבש שיער בטמפרטורה נעימה ולא גבוהה. אל תצמידו את מייבש השיער לפרוות הכלב. אסור לתת לכלב להתייבש לבד לאחר המקלחת, היות ומדובר על גזע רגיש ולכן הוא עלול לחלות וכן, ייווצרו קשרים שקשה יהיה להתיר אחר כך.

יש לציין כי תהליך רחיצת הכלב, עשוי לקחת עד לשעתיים ולכן מי שרוכש כלב מגזע פומרניין עליו להיות סבלני בטיפוחו וגידולו. כאשר הכלב מחליף פרווה, הפרווה תהיה חייבת לצאת ולכן יש לסרק היטב את הכלב, אחרת הפרווה המתה פשוט הופכת למעיל ויוצרת ראסטות שקשה יהיה להתיר. על מנת למנוע מצבים אלה, יש לסרק את הכלב לפני ואחרי המקלחת על מנת שפרוות הכלב החדשה, תצמח מהר ובאופן בריא יותר.

פומרניין

רכישה נכונה של כלב פומרניין תמנע מכם עוגמת נפש

קיימים מקרים רבים של הונאות, או אי התאמה לגזע וכן, מחלות תורשתיות. אם החלטתם לרכוש כלב פומרניין גזעי, תוכלו למצוא מספר רב של בתי גידול שמגדלים גזע ספציפי זה. יש להגיע אל בית הגידול, להיווכח כי הוא עובד תחת רישיון משרד החקלאות, לבדוק את תנאי ההחזקה של הגורים ועוד.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.