פעילות ODT- הדרך הטובה לגבש בין אנשים

במקומות רבים, בין אם זה במקומות עבודה, חברות, ארגונים, בתי ספר ועוד, אנחנו יכולים לראות קבוצות אשר מתארגנות לצורך גיבוש עובדים או גיבוש הצוותים אשר פעילים במקום. זה נועד לצורך כך שהם יוכלו לעבוד ביחד בצורה אפקטיבית ונכונה בפרויקטים שונים.

ישנן דרכים שונות כיצד לייצר אפשרויות גיבוש בין האנשים שעובדים במקום העבודה או בין אלה שפעילים במקום, לומדים בו או עושים כל דבר אחר. אפשר לקחת אותם לסרטים, אפשר אותם לארוחות משותפות, טיולים או פעילויות אחרות, רבות ומגוונות.

דוגמא טובה לכך, הן פעילויות ODT. פעילויות אשר מתבצעות במקומות שונים וכוללות מגוון רחב של משחקים ועוד שורה ארוכה של דברים אשר יכולים לשלב בתוכם אלמנטים מגוונים. הפעילויות מתבצעות עם מדריכים שמתמחים בתחום והם מציעים הדרכה עבור כל משחק וכל פעילות, כאשר הן מתבצעות בשיתוף פעולה מלא של כל המשתתפים. המטרה היא לאפשר להם לעבוד ביחד, בשיתוף פעולה, באופן כזה שיוכלו להכיר אחד את השני בצורה הרבה יותר טובה, באופן שיקדם אותם להניע פעולות שונות גם במקום העבודה שלהם או במקום בו הם פועלים.

כיצד בוחרים את הפעילות הנכונה

בשביל למצוא פעילות גיבוש נכונה, פעילות ODT מתאימה, צריך לבחון מי הם האנשים עבורם אנחנו רוצים לארגן את הפעילות, מה בדיוק אנחנו רוצים להשיג במסגרת הפעילות, מה המטרה שלנו, כמה זמן יש לנו ואיפה אנחנו יכולים לערוך אותה.

יש מקרים בהם אנחנו ניקח את כל מי שאנחנו רוצים שישתתף בפעילות אל מקום מסוים, שם נארגן את הפעילות, יש מקרים בהם אנחנו פשוט נוציא אותם החוצה אל מחוץ למבנה ובאזור חיצוני אנחנו נדאג לארגן פעילות מסוימת.

בעיקרון, עדיף שהפעילות תתבצע במקום לא מוכר, לא באזור הנוחות שלהם. כך אנחנו נוכל להרוויח, גם אפשרות שהם יתגבשו וכן הם יוכלו לבדוק את היכולות שלהם, את מה שעומד לרשותם במקום לא מוכר, לא באזור שהם יכולים לבצע פעולות בצורה רגילה, אלא דווקא במקום שהוא שונה עבורם. זה יאתגר אותם יותר.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.