בדיקת מזוזות – מדוע זה הכרחי

מעת לעת אנחנו שומעים על אנשים שמזמינים רבנים ואנשי דת אחרים בשביל לבצע בדיקה במזוזה שלהם. 

אחרי שהם נכנסו למבנה הם התקינו מזוזה, אך כאמור זמן מה, הם סבורים שיש משהו פגום בה ועל כן הם מבקשים לבצע בדיקה, בין אם זה במבנה ובין אם זה בקלף עצמו. הבדיקה יכולה להתבצע גם במקרים בהם המזוזה כבר היתה תלויה על משקוף הדלת עוד בטרם הם נכנסו לדירה, ויש להם חשש שזה משפיע עליהם כך או אחרת. 

בדיקת מזוזות בבית הלקוח היא דבר מאוד נפוץ בקרב אנשים מאמינים, גם אם הם לא מדובר באנשים דתיים אלא מסורתיים או אפילו באנשים מאמינים פחות. מדובר בבדיקה שנהוג לבצע במצבים שונים כפי שנוכל לראות מיד ותמיד התהליך יתבצע על ידי גורם מוסמך, גורם דתי שמכיר ומבין את התחום. 

לפני שנסביר מדוע נהוג לבצע בדיקה כזו, חשוב לומר, שהבדיקה יכולה להתבצע גם לפני שמתקינים את המזוזה בשביל לוודא שהיא תקינה כמובן, ואם יתגלה שיש בעיה, אז נוותר עליה ונרכוש במקומה מזוזה אחרת. מוטב כמובן, לגלות את זה לפני ולא אחרי. הן מסיבות של אמונה והן מסיבות כלכליות ואחרות. 

לשם מה מבצעים בדיקת מזוזה

מרבית האנשים שמבקשים לבצע בדיקה כזו, עושים זאת מטעמים של אמונה ומזל. אנשים סבורים שהמזוזה אמורה להגן על הבית ועל בני הבית. אם מזל רע נכנס הביתה, אם קרה משהו לאחד מבני הבית, אם התרחש רצף של מעשים שליליים, הרי שאין ספק שיש בעיה במזוזה, ועל כן צריך לבדוק אותה ולוודא שהכל תקין. 

ייתכן מאוד, שאכן יתגלה שמשהו לא תקין במזוזה ואז יש צורך להחליף אותה. יש מקרים בהם אנשים אפילו יוותרו על כל תהליך הבדיקה ויעדיפו להחליף את המזוזה בכל מקרה, שכן רע לא יכול לקרות מזה. 

יש גם מקרים, שאפשר להבחין בעין שהמזוזה איננה תקינה, איננה תלויה בצורה נכונה, איננה עומדת במקום הנכון, ואז כמובן אין צורך לבדוק אותה אלא יש צורך להחליף אותה במזוזה חדשה ותקינה לחלוטין

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.