עורך דין רשלנות רפואית

עורכי דין מטפלים בנושאים הקשורים לתחומים שונים, ורבים מהם מתמקדים בתחומי רשלנות על סוגיה השונים. רשלנות רפואית נחשבת לסוג של עוולה אשר משויכת אל דיני הנזיקין. היא מוגדרת כפעולה רפואית או מתן שירות רפואי אשר התבצעו תוך כדי סטייה מהזהירות המקובלת ולפעולה אשר גורם רפואי סביר  אחר לא היה מבצע. מתן תרופות שגויות, ניתוח כושל שהתבצע ברשלנות,  תהליך לידה שלא התבצע היטב, הרדמת מנותחים שלא התעוררו ו/או נגרם להם נזק ועוד נחשבים כרשלנות רפואית. עורך דין רשלנות רפואית יודע להתמודד במצבים כאלו.

לא כל פעולה רפואית שלא עלתה יפה מוגדרת כרשלנות. צריך להוכיח כי הפרוצדורה שנעשתה, אכן, היא זאת שגרמה לרשלנות ולא תמיד קל להוכיח זאת. למשל, יהיה קשה להוכיח כי ניתוח שנועד להציל אדם שנחשב לחולה סופני אכן גרם למותו. מדע הרפואה איננו מדויק וזאת אחת הסיבות לקושי במציאת הוכחות לרשלנות. יש מקרים בהם יש מספר אפשרויות טיפול, רופאים ומוסדות רפואיים אינם נלהבים להגיש חוות דעת במקרים רבים וכן הלאה.

עורך דין רשלנות רפואית יודע להעריך סיכויי הצלחה של תביעה מסוימת. במידה ואין סיכוי סביר הוא ימליץ לרדת מהנושא. ובמקרים אחרים בהם הסיכוי גבוה, הוא ייקח את התיק לידיו וינסה לקבל פיצוי כספי מחברת  הביטוח המבטחת את הגורם הרפואי. מומלץ לשכור שירותיו מיד כאשר מתברר כי יש נזקים קשים. הוא ימליץ ללקוח לאסוף כל  מסמך רפואי הנוגע למקרה, וכן, מסמכי הוצאות כספיות שונות. הוא ישלח אותו להביא חוות דעת ממומחי רפואה אחרים המוכיחות כי הנזק נגרם באשמתו הישירה של הרופא, האחות, המטפל הרפואי וכדומה.

צריך לציין, כי ניתן לתבוע ולזכות גם כאשר אין הוכחה לכך כי הנזק נגרם במזיד. הפיצוי, לרוב, הינו כספי ונועד לאפשר לנפגע ולמשפחתו לנהל אורח חיים מסודר עתידי במקרים של נכות או פגיעה נפשית חמורה. הפיצוי נחלק לפיצוי עבור הנזק עצמו וסכומי כסף נוספים שנועדו לשיפור איכות החיים של הנפגע. מומלץ לשכור שירותי עורך דין רשלנות רפואית מומחה. הוא יודע לנהל היטב את התיק בבתי משפט. כל הצלחה וקבלת פיצוי כספי תועיל ללקוחו.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.