תאורת לד לפינת אוכל – כיצד בוחרים תאורה בצורה נכונה

תאורת לד לפינת אוכל – כיצד בוחרים תאורה בצורה נכונה

כל פרט שאנחנו בוחרים להשתמש בו בבית או בעסק, יש לו מטרה, יש לו משמעות. כל פרט משמש אותנו בצורה כזו או אחרת, בין אם זה באופן מעשי ובין אם מבחינת עיצוב. באופן טבעי, ישנם פרטים מסוימים שמשמשים אותנו גם באופן מעשי וגם באופנים אחרים.

לכן, כשאנחנו בוחרים אמצעי תאורה לאזורים מסוימים בבית, למשל, כשאנחנו מחפשים תאורה לפינת אוכל, עלינו להתייחס להיבטים שונים, זאת על מנת שנוכל לבחור את התאורה הנכונה, כך שהיא תשרת אותנו כמו שצריך.

בכלל, כשאנחנו בוחרים אמצעי תאורה לכל חדר בבית, זה לא רק להתקין גוף תאורה ולשים בו נורה. אנחנו צריכים להסתכל על כל זה מהיבטים רחבים יותר. בין היתר, בגלל שיש לכך משמעות גדולה בצורות שונות. אומנם אנחנו תמיד יכולים לשנות את סוג הגוף, את המיקום שלו, להחליף נורות לכאלה עם עוצמה חזקה יותר, אך סביר להניח שנרצה להתקין כבר מהתחלה נורה שיכולה להתאים לנו, כזו שיכולה להתאים לצרכים שלנו באופן מלא.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות במקרה של פינות אוכל. על פניו, מדובר על פינה קטנה, כזו שאנחנו לא עושים בה דבר מלבד לשבת ולאכול, מה עוד שבמקרים רבים פינת אוכל נהנית ממקורות אור שונים, בין אם זה מהמטבח, מהסלון ואפילו מהמרפסת. אך זה לא מדויק להתייחס לפינת האוכל בצורה כזו ולכן זה גם לא נכון שלא להתייחס לשאלה באיזו תאורה עלינו להשתמש במקום.

פינת אוכל משמשת במקרים רבים, לא רק לצורך ארוחות אלא גם לצרכים נוספים בבית, לא פעם אפילו יושבים סביב השולחן ונהוג להכין שיעורים או לעבוד על דברים מסוימים, בגלל שהשולחן הוא גדול ורחב, ניתן לעשות את זה בצורה פשוטה. מה עוד שגם בזמן הארוחות עצמן, אנחנו בוודאי נרצה ליהנות מתאורה נעימה ונוחה.

זו אחת הסיבות, מדוע נרצה להתקין תאורת לד לפינת אוכל. מדובר על תאורה שהיא גם חסכונית מאוד, גם ידידותית לסביבה ולא פחות חשוב, היא מאוד אפקטיבית, מאוד נוחה ונעימה לעין, היא יכולה לספק מקור אור רציני ומשמעותי לפינת אוכל בכל סדר גודל. לכן, אנחנו נראה בלא מעט בתים, אנשים שבחרו להתקין סוג כזה של תאורה במקום.

לפני שנסביר כיצד אנחנו מחליטים על עוצמת התאורה או סוג התאורה שנתקין במקום, חשוב להבהיר כאן, אם אנחנו בוחרים להשתמש בתאורה כזו או אחרת, אז מן הסתם, עלינו לבחון היכן וכיצד אנחנו מבקשים להתקין את גוף התאורה, כך שנוכל להשתמש בו בצורה אפקטיבית וטובה.

איך מחליטים על העוצמה וסוג התאורה

ברמת העיקרון, בכל מקרה בו אנחנו מבקשים להתקין גוף תאורה או סוג מסוים של תאורה בפינת אוכל, ובכלל בכל מקום אחר, הרי שעלינו לבחון את האזור כולו, איפה ממוקמת פינת האוכל, מאיזה מקורות תאורה היא נהנית ועד כמה הם משמעותיים.

צריך לזכור, יש הבדל בין מקור תאורה חיצוני לבין מקור תאורה פנימי. כלומר, יש הבדל בין מקור תאורה שמגיע מבחוץ, והוא מוגבל בזמן כמובן, לעומת מקור תאורה פנימי, שהוא הרבה יותר חלש, אך אנחנו יכולים להשתמש בו לאורך זמן.

לפני סיום נדגיש, שאלת השימוש בתאורה כזו או אחרת, היא גם שאלה של עיצוב, כלומר, איך זה משתלב במרחב מבחינת העיצוב של המקום, כך שאנחנו נוכל לעצב את המקום בצורה יפה, מתאימה למרחב, וכמובן באופן כזה שיהיה גם אפקטיבי ונוח להשתמש בפריטים השונים מבחינת מעשית.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.