מה יתרונות של הרצאות?

בשנים האחרונות אנחנו יכולים להיחשף יותר ויותר למרצים אשר מעבירים הרצאות שלא במסגרות רשמיות, כלומר לא באקדמיה או במוסדות אחרים, אלא באופן רחב יותר, בין אם זה במקומות עבודה, מתנ"סים, מרכזי תרבות ואפילו במקרים רבים בקרב גברים ונשים שמזמינים הרצאות לבתים פרטיים, מועדונים ועוד.

העיקרון הוא מאוד פשוט, במקום ללכת להירשם לחוג או למוסד מסוים בשביל לשמוע הרצאה או במקום לקרוא ספר בנושא, אפשר להזמין איש מקצוע שייתן הרצאה מהניסיון שלו, מהידע המקצועי שהוא רכש עם השנים, מהידע שעומד לרשותו. למשל, צבי יוגב, מרצה מבוקש, מעביר הרצאות רבות בנושא של ניהול משא ומתן, יחסים ומבנה המוח. תחומים בהם הוא מתמחה ומתעסק ביום יום, כמרצה מן השורה במוסדות אקדמיים שונים.

הרצאות

צבי יוגב הוא כמובן לא היחידי, היום אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מרצים אשר מעבירים הרצאות במגוון רחב של תחומים, בין מדובר בתחומים שבחדשות, תחומים היסטוריים, תחומים שקשורים לניהול משק בית, זוגיות ועוד שורה ארוכה של נושאים.

היתרונות של הרצאות אלו הוא רב. ראשית, אנחנו יכולים לערוך אותן בשעות שנוחות לנו ובמקומות שונים, כמובן בהתאמה לאפשרויות שעומדות בפני המרצה עצמו גם. שנית, אנחנו יכולים לבחור את ההרצאה על פי סוג העניין שלנו בנושא ואנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מרצים שמתעסקים בתחום וכך אנחנו יכולים לבחור את מי אנחנו רוצים לשמוע.

שלישית, מדובר בהרצאה שהיא גם שיחה במובן מסוים, האיש שמרצה לנו גם עונה על שאלות ומסביר דברים שאינם מובנים לנו. אנחנו יכולים לקבל אינפורמציה שאיננה מופיעה בתקשורת או בספרים.

ארבע, אנחנו יכולים לשמוע דברים בהקשרים רחבים, בפירוט רב, הרבה יותר מאשר מה שמופיע בידיעה חדשותית או במאמר בעיתון.

צבי יוגב, כאמור, מעביר הרצאות בכל רחבי הארץ, כמוהו יש עוד מרצים רבים אשר מעבירים הרצאות לקהלים שונים. אנחנו צריכים לבחור את מי שנשמע לנו מעניין ונראה לנו מכיר את הנשוא לעומק. כך אנחנו גם נקבל את כל המידע שאנחנו רוצים וגם נוכל ליהנות מהרצאה מרתקת שתשאיר אותנו בעניין עד סופה.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.