רצועה לכלב – כיצד רוכשים רצועה לכלב שלכם

אחד הפריטים הראשונים שיש לקנות כאשר מאמצים כלב, היא רצועה. בעזרתה יהיה אפשר לטייל איתו בצורה בטוחה ונוחה, בלי חשש שיקרה לו משהו או שיברח. בעזרת הרצועה אפשר לשלוט טוב יותר על הכלב ועל התנועה שלו במהלך הטיול.

שימוש ברצועה הוא לא בגדר המלצה. ברוב המקרים והמקומות, הרי שזו חובה. בין אם מדובר בדרישה של רשויות מקומיות או גורמים אחרים שמפקחים על המקום. בכל מקום מחייבים להשתמש ברצועה, הן על מנת לשמור על הכלב, אך גם בשביל לשמור על הסביבה. בוודאי אם מדובר בכלב עם נטיות תוקפניות או כלב גדול שעלול להפחיד אנשים.

הרצועה היא בשבילכם ובשביל כלב

מעבר לכך שהשימוש הוא לעיתים תכופות חובה על פי החוק, הרי רצועה לכלב היא אמצעי חיוני הן עבורכם והן עבור הכלב עצמו. שניכם נהנים ממנו באותה מידה גם אם נדמה לכם שהכלב היה מעדיף להיות משוחרר ממנה. אם אתם רוצים לשחרר אותו ממנה, הרי שיש מקומות מתאימים לכך, כמו למשל גינת כלבים.

עבורכם הרצועה היא חיונית, שכן כך אתם יכולים לשלוט בכלב, בתנועה שלו, בלי שום בעיות. זה יקל עליכם ללכת איתו לכל מקום, זה יאפשר לכם להאיץ או להאט, לפי הקצב שלו או להכתיב לו את הקצב. כמו כן, זה יאפשר לכם למנוע ממנו להתקרב לכביש, לכלבים אחרים, בני אדם או מקומות שאתם לא רוצים שהוא יגיע אליהם.

עבור הכלב, הרצועה יכולה לספק ביטחון. אומנם היא מגבילה אותו, אך מצד שני, היא מאפשרת לכם להגן עליו וכך הוא ירגיש הרבה יותר בטוח. בין אם זה כשכלב מנסה לתקוף אותו או מפני מצבים אחרים. בנוסף, ברגע שתעשו מעט רעש עם הרצועה, הכלב כבר יהיה מוכן ליד הדלת, מוכן לטיול שלו.

כיצד רוכשים רצועה בצורה נכונה

בחנויות ואתרי אינטרנט שמוכרים ציוד לחיות מחמד, אפשר למצוא רצועה לכלב בשלל עיצובים. אך ישנם שני דגמים קלאסיים, הם רצועה סטטית ורצועה דינמית. שני הדגמים יכולים להתאים לכלבים קטנים וגדולים ומגיעים בחומרים ובמאפיינים שונים.

רצועה סטטית, היא כזו שאי אפשר לשנות את האורך שלה תוך כדי תנועה. זו רצועה באורך ספציפי והוא לא משתנה. על כן כשהכלב ירצה ללכת רחוק מאיתנו, אז המרחק המקסימאלי שהוא יוכל להגיע, יהיה על פי אורך הרצועה בלבד.

רצועה דינמית, היא כזו שאנחנו יכולים לשחק עם האורך של הרצועה. אפשר לשחרר אותה ואפשר לקצר את המרחק. אם אנחנו נמצאים ברחוב צפוף אז נוכל לשמור על אורך קצר, לעומת זאת אם מדובר על פארק או אזור פתוח אחר, נוכל לשחרר אותה והכלב יוכל להתרחק מאיתנו ואף על פי כן, עדיין נוכל לשלוט בו בעזרתה.

קנו את הרצועה הטובה ביותר עבורכם

כשאתם מחליטים לקנות רצועה לכלב, תבחנו מה נכון עבורכם, בין אם זה על פי מבנה וגודל הכלב ובין אם זה על פי מה שנוח עבורכם. כך גם אתם וגם הוא תיהנו ממנה.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.