נוטריון בפתח תקווה

פתח תקווה היא אחת מערי גוש דן ומתגוררת בה אוכלוסיה רבה, שבין  היתר, נזקקת לשירותי עורכי דין ונוטריונים. נוטריון הוא עורך דין שקבל הסמכה מיוחדת מוועדה מיוחדת במשרד המשפטים לביצוע משימות  שונות. בסמכותו לאמת, לערוך ולאשר מסמכים משפטיים. חתימתו מהווה אישור בכל מה שקשור למקוריות המסמך, לזהות החותם עליו, ולכך, כי עשה זאת מרצונו החופשי. נוטריון בפתח תקווה קבל הסמכתו לאחר שעמד במספר קריטריונים חשובים. הוא בעל אזרחות ישראלית וחבר בלשכת עורכי הדין. הוא חייב לשמש כעורך דין פעיל במשך 10 שנים לפחות ולהיות נקי מהרשעות שיש בהן קלון והרשעות אחרות אשר גרמו להשעייתו מלשכת עורכי הדין.  לאחר הגשת בקשה הוא עובר השתלמות מיוחדת. לאחר שהצליח בה הוא מקבל את המינוי.

נוטריון בפתח תקווה יכול לאשר ייפוי כוח, לאשר ולאמת הסכמי ממון, לאשר העתק של מסמך וחתימתו מאשרת שהוא זהה למסמך  המקורי. לאשר שמסמך מתורגם אכן תורגם באופן זהה למסמך המקורי. בעת הצורך הוא ייעזר במתרגם מקצועי. בעת אישור כזה הוא חייב לספק אישור נוטריוני של הצהרת המתרגם אשר במסגרתו הוא מצהיר כי  התרגום זהה למקור. מסמכים אלו אמורים להיות מוצגים בבתי משפט, במוסדות ממשלתיים, במחלקות רווחה, במחלקות אחרות ברשויות מוניציפאליות ועוד. אישור נוטריון בפתח תקווה תקף גם בארצות שונות בעולם. חשיבות  האישורים הנוטריונים עצומה מאחר שבעזרתם מניעים תהליכים, מנהלים ופקידים מבצעים עבודות שונות ואף מקבלים החלטות חשובות. 

חשיבות מיוחדת יש לשימוש בהם בבתי משפט. שופטים רבים נעזרים במסמכים לצורך קבלת החלטת. לא תמיד יש אפשרות להביא לבתי משפט אנשים  מבוגרים או מוגבלים, או אנשים אשר גרים מעבר לים. כך, דיונים אינם מתעכבים וכל התהליכים מתקדמים בקצב מהיר יותר. מומלץ לכל מי שזקוק לייעוץ וייצוג משפטי ולשירותי  נוטריון כאחד לשכור שירותי עורך דין שמשמש גם כנוטריון. כך, הוא יוכל לקבל שירות מקיף יותר המתאים לצרכיו. נוטריונים רבים מגיעים לבתי אנשים מוגבלים או לבתי אבות כדי להחתימם שם על מסמכים שונים. תעריפיהם נקבעים על ידי משרד המשפטים והינם אחידים בכל הארץ.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.