הלוואות מסוגים שונים

מתי לוקחים הלוואות? רבים מבינים כיום כי נטילת הלוואה היא מעשה המצריך עמידה במחויבויות וכן יכולת תכנון נכונה של המצב הפיננסי. יחד עם זאת, רבים אינם מודעים לאופן ההתנהלות שלהם עצמם ותחת הקשיים השונים עמם הם מתמודדים – מוצאים את עצמם בבלגן כלכלי. למרבה האבסורד, דווקא אלו שפונים לנטילת הלוואות חוץ בנקאיות, הן ההלוואות היקרות ביותר – הם אלו אשר חורגים ממסגרת האשראי שלהם בבנק.

אין משמעות הדבר כי אין ליטול הלוואות חוץ בנקאיות כלל ועיקר. יחד עם זאת, בהחלט חשוב להכיר את מאפייני השוק ואת הדרישות שלו, את התנאים להחזר ההלוואה, את גובה הריבית הנקבעת, את הריבית שנקבעה על ידי המדינה והאם מדובר בגוף המפוקח על ידי המדינה. ישראלים רבים מוצאים את עצמם מתגלגלים מהלוואה אחת לאחרת, לאחר שנטלו הלוואה מהבנק ואינם מצליחים לעמוד בה. על מנת להחזיר את ההלוואה, הם נוטלים הלוואה מהשוק החוץ בנקאי וכך מעמיסים רבית על רבית, כשהחובות שלהם הולכים וגדלים. 

על מה צריך לחשוב לפני שנוטלים הלוואה?

הלוואה הינה מחויבות ארוכת טווח ולפיכך יש להשקיע מחשבה עמוקה טרם נטילתה. רצוי לפנות אל איש מקצוע שיכול להעריך את היקף החובות וההכנסות של הגוף המשפחתי ובכך יוכל להכווין את המשפחה כיצד יש להתנהל בנטילת הלוואה חוץ בנקאית. כמו כן, באמצעות איש מקצוע ניתן יהיה להשוות בין הלוואות שונות, לבחון את הרווחיות של כל אחת מההלוואות ולבחון איזו מביניהן היא יותר כדאית ואיזו פחות. 

חשוב לזכור כי נטילת הלוואה חוץ בנקאית אינה מהווה "כסף חינם". נהפוך הוא, נטילת הלוואה מצריכה את הלווה להתמודד עם החזרים גדולים יותר, רק שאלו נפרשים למשך תקופת זמן ארוכה יותר. לפיכך, תכנון ההחזרים מבעוד מועד, בדיקת יכולת ההחזרים החודשיים ותכנון של הוצאות חודשיות מול ההכנסות החודשיות, בצירוף בלת"מים שונים בכל חודש – הן פעולות שיכולות להקל על החזר ההלוואה ועל תכנון נכון של תקופת ההחזר.

בתקופת החזר ההלוואות חשוב להצמטצם ככל האפשר על מנת לעבור את התקופה בצורה ראויה ולהגיע לרווחה כלכלית בהקדם האפשרי לאחר נטילת ההלוואה.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.