טיול לקילימנג'רו

כמה פעמים יצא לכם לראות בסרטים או בתוכניות טלוויזיה את הקילימנג'רו ושאלתם את עצמכם, איך זה להיות שם? איך זה להגיע אל ההר הגבוה באפריקה ולטייל בו? אתם לא חייבים להיות בהכרח מטפסי הרים בשביל זה, אתם פשוט יכולים להצטרף לאחת מהחברות אשר מוציאות טיולים מאורגנים לשם וליהנות מביקור בלתי נשכח.

אין זה סוד, שבמהלך שני העשורים האחרונים, יותר ויותר ישראלים גילו את אפריקה במובן התיירותי. אם עד שנות השבעים, אפריקה היתה בעיקר יעד לאנשי עסקים, אנשי צבא ודיפלומטים, הרי שהחל משנות התשעים לערך, אפריקה הפכה להיות יעד תיירותי מוביל. מדובר על צעירים אחרי צבא שטסים לשם בשביל ליהנות מהג'ונגלים והנופים המרהיבים, בין אם מדובר בטיולים מאורגנים לבר מצווה או לאירועים אחרים, וכן בטיולים מאורגנים למבוגרים או לכל המשפחה.

במסגרת הטיולים של "טיפוס טבעי" לקילימנג'רו, אנחנו יכולים למצוא גם אפשרויות שונות לביקורים בטנזניה וקניה, משם אפשר להגיע אל הקילימנג'רו. צריך לומר, טיול במקום במסגרת קבוצת מטיילים רגילה, קרי לא מטפסי הרים, זה טיול יותר כללי, אשר יתבצע למורדות ההר מצד אחד וייתכן שיהיה טיפוס לנקודות קרובות, לא מדובר בטיפוס אל קצה ההר, כמו שנוהגים לעשות מטפסי הרים מקצועיים. אומנם מדובר על חוויה אחרת, אך לא פחות מיוחדת ומרגשת.

טיול לקילימנג'רו

לפני שמחליטים לצאת אל טיול כזה, יש לבדוק מספר נקודות תחילה. למשל, יש לבדוק מתי הטיול יוצא לפועל, על מנת לוודא שמזג האוויר יכול להתאים בנקודת זמן זו. כמו כן יש לבדוק מה כולל המסלול, האם הוא כולל ביקור בנקודות משמעותיות ליד ההר ובהר עצמו, כמה זמן נמצאים על ההר ועוד.

צריך לציין, אפשר ליהנות מטיול על הקילימנג'רו בצורות שונות, רצוי מאוד להוסיף לטיול הזה ביקורים בעוד נקודות, בין אם זה בטנזניה ובין אם זה בקניה. רק כך אפשר להפיק תועלת מרבית מביקור בשתי מדינות ייחודיות אלו. לשתיהן יש הרבה מה להציע לנו בתור מטיילים, מאחר וסביר להניח שמרביתנו לא נחזור לשם לעיתים תכופות, רצוי שאנחנו נדע למצות עד הסוף את ביקורנו במקום.

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.