תפילין לבר מצווה

אין יהודי בארץ או בעולם, אשר אינו זקוק לתפילין. אם בגלל העלייה לתורה שמחויבת ברכישת תפילין לבר מצווה, או אדם שמניח תפילין כבדרך קבע בכל יום או במועדים השונים. ראשית יש לדעת אילו תפילין עשויים להתאים לחתן בר המצווה. ראשית, קיים נושא חשוב שאסור להתעלם ממנו, כגון השקעה בתפילין מהודרות. ניתן למצוא מחירים שונים של תפילין כגון אלה שעשויים לעלות גם 3,000 ₪ או אפילו יותר. אין אב, אשר אינו מעוניין להשקיע בתפילין מהודרות לבנו שעולה לקריאת הפרשה שלו ביום בר המצווה שלו. השיקולים לבחירה נכונה של  תפילין, הם אלה שינחו את האבות לרכישה נכונה של התפילין שאף ימשיכו לשמש את בניהם לשנים ארוכות.

סגנון הכתיבה על התפילין בהתאם לעדה הספרדית או האשכנזית

עוד פרט שיש לתת את הדעת עליו, הינו סגנון כתיבת תפילין לבר מצווה. הכתיבה על הקלף של התפילין משתנה, בהתאם לעדת חתן בר המצווה. ישנן תפילין שכתובות על פי העדה הספרדית וישנן כאלה, הכתובות על פי סגנון אשכנז. יש לוודא כי התפילין תעבורנה שתי הגאות- האחת ידנית והשנייה ע"י חשב. ניתן למצוא שני סוגים של בתי תפילין, אלה העשויים מעור בהמה דקה ואלה העשויים מעור בהמה גס. עור העשוי בהמה גסה, נחשב ליקר יותר היות והוא אינו נשחק מהר כמו עור בהמה דקה ולפיכך, קיים הבדל במחירים. 

 

השקעה רבה יותר בתפילין לבר מצווה או לחתן

כאשר מדובר על עלייה לתורה של חתן בר מצווה או בשבת חתן של אדם שזה עתה נישא, ההשקעה תהיה גדולה יתר, היות ותפילין מהודרות, תיראינה מכובדות ומושקעות יותר, במיוחד כאשר עיני כולם בבית הכנסת נשואות אל חתן בא המצווה. על מנת לרכוש נכון תפילין לבר מצווה, יש לרכוש אותן מסופר סת"ם מוכר שיש לו אישור של רב הבטיחו אחריות מהחנות שבה רכשתם את התפילין, כך שבכל בעיה יהיה לכם אל מי לפנות. בסופו של דבר, זוהי הוצאה כספית לא קטנה וחשוב שתהיו מוגנים ותרכשו את התפילין מחנות למוצרי קדושה אמינה שיש לה שם ומוניטין ואף המלצות מאנשים שומרי מצוות שאתם סומכים עליהם.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.