קניית תפילין

אין יהודי שאין לו תפילין, אם קיבל אותן מאביו לרגל בר המצווה, או כאשר הוא מניח בכל בוקר תפילין . לפעמים אנשים מחפשים חנויות קדושה כשאר התפילין נאבדו או נגנבו. קניית תפילין זה אינו דבר של מה בכך ויש לדעת לא ליפול בפח. ראשית השאלה היא מה הסכום שאתם מעוניינים להשקיע בתפילין? האם אתם מעוניינים בתפילין מהודרות? או שאולי תפילין פשוטות וכשרות יספקו אתכם?. הסכום שתשלמו על תפילין מתחיל ב-1,000 ₪ ויכול להגיע גם לכמה אלפים טובים. סופר סת"ם שהוא זה שכותב תפילין, ברגע שיאריך או יקצר אות,התפילין תיפסלנה ולא תהיה שום אפשרות לתקן אותן.

אבות רבים מעוניינים להשקיע עם קניית תפילין לבנם שמועמד לעלייה לתורה עקב בר המצווה. את התפילין יש לרכוש מסופר סת"ם או מחנות תשמישי קדושה שקיימת שנים רבות ודתיים רבים , רוכשים מחנות זו תשמישי קדושה כגון תפילין, מזוזות ועוד. גם מבחינת רצועות התפילין הן חייבות להיות בצבע שחור ושלא תהיינה שחוקות או משופשפות.

כמה קריטריונים חשובים ברכישת תפילין

רוחבן של רצועות התפילין, אמור להיות 11 מ"מ ברצועות ישנות, יש לשים לב לאזור המתיחה. כתיבת האותיות בתפילין חייבת להיות מדויקת, יש לבדוק כי אין אף אות חסרה. רמת הידור חשובה. ככל שיש רמה גבוהה יותר, מובטחת איכות טובה של קניית תפילין.  כאשר התפילין עשויות מעור בהמה גסה, כך שהאיכות תהיה גבוהה יותר.  אנשים שרכשו תפילין איכותיות, חשים כי מדובר בתפילין שהן מהודרות, כאשר הקפידו והשקיעו בהן. ניתן להבדיל בין תפילין מהודרות לתפילין רגילות. ההבדל הראשון הינו בקלף שהוא איכותי ומהודר יותר. 

בדקו כמה דברים חשובים לפני שתרכשו תפילין

כדאי לבדוק שהעור שממנו נעשו הבתים אינו בכור בהמה, בדקו את ריבוע הבית, התפירות ושחריצי הבתים מגיעים עד התפר. וודאו כי חוט התפירה עובר בין הבתים, האות שין על הבית משוכה כולה ביד. חשוב להכיר את סופר הסת"ם שכתב את הפרשיות. הקפידו על כך שהפרשיות עברו שתי הגהות או הגיית מחשב. אם תקפידו על כל הפרים החשובים הללו, תרכשו תפילין כשרות למהדרין.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.