טונר למדפסת – כיצד רוכשים טונר בצורה חכמה

כל אחד שמחזיק ברשותו מדפסת לייזר, יודע שמדובר באחת המדפסות האיכותיות ביותר שיש, ובוודאי באחת המדפסות הכי חסכוניות שיש. זו הסיבה שלא מעט אנשים עברו להשתמש בה, בין אם לצרכים עסקיים ובין אם לצרכים אחרים.

אחת הסיבות לכך שהמדפסת היא חסכונית ביחס למדפסות אחרות זו העובדה שמדובר במדפסת שמשתמשת בטונר שנחשב הרבה יותר טוב ונוח לשימוש, יותר ידידותי לסביבה וכאמור, הרבה יותר חסכוני.

אחת הסיבות לכך שטונר הוא הרבה יותר חסכוני מאשר דיו, נובעת מהעובדה הפשוטה, שאנחנו יכולים לבחור בין טונר מקורי, טונר ממוחזר וטונר חליפי. כפי שאפשר להבין, מדובר בשלושה סוגי טונרים שכל אחד מהם הוא לא רק איכותי, אלא מתוך השם אפשר להבין שמדובר בטונר ידידותי לסביבה.

לפני שנסביר את ההבדל בין שלושת הסוגים, נדגיש, בכל מקרה כשאנחנו קונים טונר למדפסת אנחנו צריכים לדעת איזה סוג מתאים לה, מה האיכות שלה וכן, אנחנו צריכים לקחת בחשבון כמה זמן הטונר יכול לשרת אותנו, על מנת שנוכל לדעת כמה זמן ייקח עד שנידרש לרכוש טונר חדש. אחרי כל זה, אנחנו נידרש גם לבחון היכן עלינו לרכוש טונר למדפסת.

מה ההבדלים בין סוגי הטונרים השונים

כאמור, ישנם שלושה סוגי טונרים. טונר מקורי, חליפי וממוחזר.

טונר מקורי הוא זה שמיוצר על ידי יצרן המדפסת עצמו. זה היתרון הגדול שלו. מדובר על טונר עם התאמה של מאה אחוז בין המוצר למדפסת. הבעיה היא, שהוא גם היקר ביותר ויש הטוענים שרמת הבלאי שלו גבוהה. יש לכך הסברים שונים, אך לא מעט בעלי עסקי טוענים שזו בעיה שהם נאלצים להתמודד איתה. 

טונר חליפי הוא טונר שמיוצר על ידי חברות חלופיות ואמור להתאים למדפסות שונות. אם תרצו, זה כמו תרופה גנרית שחברה ממליצה על בסיס תרופה מקורית של חברה אחרת. המטרה היא, למכור את הטונר במחיר נמוך יותר. הבעיה היא שהוא נחשב לפחות אמין ופחות איכותי.

טונר ממוחזר הוא טונר רגיל שפשוט נעשה בו כבר שימוש, ואחרי שהוא התרוקן, מילאו אותו ומשווקים אותו שוב. העלות היא נמוכה יותר ביחס לטונר חדש.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.