איך לבחור תאורה למשרד?

יום העבודה הממוצע נמשך כ- 9 שעות, ברוב רובו של היום, אנו שוהים בסביבת משרדים ממוזגת וסגורה, עובדים שעות רבות מול מסכי מחשב, ונדרשים לרמת ערנות ותפוקה גבוהה. זהו אינו סוד, שעל מנת להבטיח שמירה על בריאות העובדים ורמת יעילות גבוהה נדרשת חשיבה מעמיקה על תאורת המשרד. איך לבחור גופי תאורה למשרד? נורות, שימושים, כמויות וחיסכון בעלויות. המלצות מקצועיות.

בחירת נורות התאורה

קיימות מספר נורות פלורסנט בגוונים שונים: גוונים צהובים יותר, שמתאימים לסביבות אינטימיות יותר, וגווני פלורסנט לבנים, שיתאימו מאוד להאנגרים גדולים, מחסנים, מרכזים לוגיסטיים, מסופי מטען וכמובן משרדים. טון התאורה הנכון למשרדים הוא דווקא שילוב של אור לבן עם צהוב (עם נטייה מובהקת ללבן) והוא נקרא גם "אור יום" כ K4000. אור זה, לא מעמיס על העיניים, ומדמה, באופן הקרוב ביותר, את טון אור היום במרחב החיצוני.

כאשר משלבים גופי תאורה צמודי תקרה, המדמים אור יום למשרד, העיניים מוצאות איזון ומנוחה, הן לא צריכות לצמצם את עצמן כדי להסתגל לאור חזק מדי או להיפך.

התאמת גופי תאורה לשימוש

קיימים מספר גופי תאורה לסביבות משרדיות, ורובם ככולם מתאימים בשילוב עם תקרה אקוסטית, שכה רווחת ומסייעת בשמירה על השקט במרחב הציבורי.
תוכלו לבחור בין גופי תאורה צפים, אשר נתלים על מתקנים יעודיים, גופי תאורה, המיועדים למסילות, וישמשו כפונקציונליים במיוחד בצורך לתאורה בין האיתורים והמדפים השונים במחסן, גופי תאורה במראה תעשייתי, וגופי תאורה במראה אלגנטי למשרדים ייצוגיים יותר, אשר מבססים את פעילותם על קבלת קהל. לכל גוף תאורה מעין זה, ניתן להתאים נורות בגוונים שונים, וכן נורות בעלות טון תאורה התואם "אור יום".

פיזור התאורה במרחב

כידוע, על מנת להאיר משרד אחד בן 200 מטר מרובע, נדרשים עשרות גופי תאורה. בדרך כלל חלוקה תקינה של גופי תאורה כוללת, גוף תאורה אחד לשתי עמדות עבודה קטנות, במידה ומדובר בגוף תאורה בגודל סטנדרטי, או גוף תאורה גדול במיוחד, אשר יכול לשמש עמדת עבודה בעלת  ארבעה מושבים.
אם נראה, כי בתכנית התאורה שלכם לא קיים כיסוי מספק לשוהים במרחב, תוכלו להסתייע בנורות לד קטנות על גבי עמדות העבודה, נורות שולחן או נורות צמודות קיר.

איך לחסוך בעלויות גופי תאורה למשרד?

קיימות מספר דרכים, ליצירת חיסכון בעלויות החשמל. בראש ובראשונה, בחרו בנורות לד, נורות אלו הן צורכות מעט מאוד חשמל ביחס לנורות ליבה, אך בעלות יכולת הארה גבוהה. אם המרחב קטן, בחרו בגופי תאורה, המאפשרים שילוב של 4 נורות שונות, כך שתוכלו להאיר שטח מצומצם יותר בצורה מרוכזת ומספקת. אם מדובר בשטח גדול להארה, בין כה וכה, תצטרכו לפזר תאורה לאורך ולרוחב ולכן העדיפו גופי תאורה, שתומכים בכך, עם 2 נורות לד.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.