איך לבחור קופה רושמת לעסק שלך?

בעסק שלכם קופה רושמת היא מצרך הכרחי. הקופה הנכונה עבורכם תסייע לכם לנהל את כל הרכישות בצורה יעילה. אך למעשה תוכלו להרוויח הרבה יותר פונקציות שיקלו עליכם בעבודתכם. ישנן קופות רושמות שיסדרו עבורכם רישום של מועדון לקוחות, מעקב וניהול של מלאי, תשלומים בהקפה ועוד. 

לצד ההתפתחות הטכנולוגית המהירה, נוצר מגוון גדול יותר של קופות רושמות, וחשוב לדעת איך לבחור מבין כל האופציות את זו שתתאים לעסק שלכם בצורה אופטימלית. אלו הפרטים שעליכם לקחת בחשבון כאשר אתם עושים את הבחירה:

מה יתאים בצורה הטובה ביותר לסוג העסק?

לכל סוג עסק קצב משלו ודרישות משלו. אם מדובר בתחום ההסעדה לדוגמה, תידרש הפעלה מהירה ונוחה עם חלוקה לפריטים על פי קבוצות. אם מדובר בעסק של חנות בגדים יהיה זה מומלץ להפעיל הנחות ומבצעים בצורה קלה ולרשום חברי מועדון. כמו כן, צריך לקחת בחשבון את ההתאמה לגודל העסק. עסק קטן לא דורש את כל האפשרויות שצריך עסק גדול ואין צורך בקופה רושמת גדולה. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון את פוטנציאל הצמיחה של העסק. אם גודלו צפוי להשתנות בעתיד הנראה לעין יהיה זה מיותר לרכוש קופה רושמת שבעוד מספר חודשים בלבד תצטרכו להחליף.

המשך תמיכה לאחר הרכישה

 כאשר אתם רוכשים פריט שהוא כל כך חיוני לניהול תקין של העסק, וודאו שיש לכם כתובת לפנות אליה בכל מקרה של שאלה או חס וחלילה תקלה. וודאו שהחברה שממנה אתם רוכשים את הקופה מציעה שירותי תמיכה זמינים ונוחים.

פונקציות המסייעות לניהול העסק

בימינו קופה רושמת אינה נועדה אך ורק לביצוע עסקאות מול הלקוח. כיום תוכלו ליהנות מפונקציות של ניהול משמרות של העובדים, הנפקה של דו"חות מרכזים לפי פרקי זמן מבוקשים ואפילו ניהול מלאי. כל דבר שתזדקקו לו יהיה זמין בקצות אצבעותיכם, אם תרכשו את הקופה שתשרת אתכם באופן המיטבי ביותר לצורכיכם. כמו כן, אין צורך לשמור את המידע במקומות שונים ומפוזרים, תוכלו לרכז הכל במקום אחד לנוחיותכם המרבית.  

האם יש צורך במסלקת כרטיסי אשראי?

רוב העסקאות המבוצעות כיום נעשות באמצעות כרטיסי אשראי. אם בעסק שלכם אתם עובדים מול הלקוחות באופן פרונטלי, תצטרכו לרכוש קופה אשר כוללת מסלקה. לעומת זאת, אם מדובר בעסק אשר מתבסס על משלוחים בלבד, תוכלו לחסוך בעלויות של מסלקה ולהזין את פרטי האשראי במערכת באופן ידני. 

בטיחות

הקופה הרושמת מכילה בתוכה הרבה מאוד מידע רגיש וחשוב לכם ולעסק. לכן, יש לקחת בחשבון את רמת הבטיחות שמציעה הקופה. ראשית, וודאו כי מגירת הכסף שבקופה היא קשה לפריצה ונפתחת באמצעות קוד בלבד. ישנן קופות המאפשרות פיקוח על המתבצע בהן בזמן העבודה, אפילו אם אינכם נמצאים באותה עת במקום. קופה איכותית תאפשר לכם לעקוב אחר כל דבר שמתרחש בעסק שלכם בזמן העדרותכם, ולגלות במקרה הצורך פערים לא רצויים.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.