ניהול ועד בית

כל נושא וועד הבית, הפך בשנים האחרונות לכאב ראש גדול. כאשר אין מקומות דיור בערים המרכזיות, הבנייה היא לגובה ולכן בניינים רבים הם בעלי 30-40 דירות ויותר. זו הסיבה כי בנייני מגורים רבים , החליטו כי הם נותנים את שרביט הניהול לחברת ניהול ועד בית, כך שהם יוכלו להישאר בראש שקט, הבניין יהיה נקי ומסודר באמצעות כוח אדם מקצועי בתחומים שונים, אם בניקיון, בגינון, בתחזוקת מעליות, תיקוני חשמל, צבע ועוד. תחום זה פורח היום, היות ורבים מבעלי הדירות כבר הפנימו, כי אדם אחד או שניים, אינו יכול לתחזק בניין רב  דירות וקומות.

 

הבחינו בין חברות אחזקה העוסקות בתחזוקת נכס בלבד לבין חברות אחזקה וניהול

 ניהול ועד בית

האמת היא שקיימות חברות שונות של ניהול ועד בית, לדוגמא, חברות אחזקה וניהול אשר מעניקות שירותים רבים כגון ייצוג דיירים מול קבלן או כאלה העוסקות אך ורק בתחזוקת הנכס. תמיד כדאי כי תעדיפו חברה, אשר תתנהל בכוחות עצמה, תנקוט בכל מיני יוזמות לשיפור מראה הבניין ותהיה בקיאה בכל מיני מערכות. העולם היום, הולך לכוון של ניהול בתים ועל מנת למצוא חברה מקצועית, כדאי לבחור בחברה וותיקה שיש לה מוניטין והמלצות רבות. לחברת האחזקה העוסקת בניהול ותחזוקת מבנים, יהיו לה את אנשי הצוות שלה הקבועים, כך שהיא יודעת כי עובדי המקצוע השונים מומחים בתחומם ומלווים אותה שנים.

 

כיצד תבחרו חברה לניהול ועד הבית?

 

בישראל קיימות כמה חברות ניהול ועד בית ויש לבחור בקריטריונים הנכונים למציאת חברה אמינה. יש לזכור כי לעיתים, עבודה זו מתנהלת סביב השעון, כשאר ישנה בעיה כגון פיצוץ בצינור הראשי, בעיות במעלית ועוד. חברה זו, חייבת לעסוק בכמה דברים במקביל כגון: גביית שיקים ותשלומים חריגים מהדיירים, החזקת ניירת ומסמכים בכל הנוגע לבניינים משותפים, דאגה לניקיון וגינון, ביטוח, טיפול בחשבונות הבנק ועוד. כדאי לוודא כי לחברת התחזוקה יש תמיד כוח אדם זמין ויעיל, החברה מבצעת בדיקות תקופתיות במתקני הבניין השונים כגון: מערכת סולארית, תחזוקת חימום, תחזוקת גנראטורים, חיטוי של בריכות מים ועוד.

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.