האם דורבן בעקב הוא כורח המציאות?

בין שלל הבעיות האורתופדיות דורבן בעקב הוא אחת הכאובות שבהן, במיוחד משום שאנשים אינם יודעים שהוא ניתן לטיפול ולמניעה בצורה פשוטה יחסית

זה נראה כמעט בלתי נמנע לסבול מבעיה אורתופדית כלשהי כאשר מנהלים אורח חיים פעיל מאוד. דורבן ברגל הוא אחת התוצאות של הזנחת התמיכה בגוף וברגליים על ידי מדרס נכון ומותאם לכם. הסבל ממנו גדול והטיפול בו יכול להיות כואב ודרסטי אם מתעלמים מהסיבות להיווצרותו ומונעים אותן מלכתחילה.

הכל קשור, כמובן, לצורה שבה מתייחסים להליכה וליציבה שלכם, ולאמצעים שאפשר לנקוט כדי להתאים לעצמכם נעליים נכונות  ובהן מדרסים אורתופדיים שמונעים כל כך הרבה קשיים וסבל. למרות ההתקדמות בפיתוחי תעשיית הנעליים כדי שיהיו מותאמות יותר למבנה כף הרגל, רצוי לספק תמיכה נוספת ככל שעוברות השנים והעומס על הרגליים מתגבר.

מהו דורבן בעקב?

דורבן בעקב הוא דלקת שנוצרת בגלל הסתיידות והתקשות מסביב לרצועה הפלנטרית, שהיא הרצועה החשובה ביותר שמחברת בין העקב לאצבעות כף הרגל, ונמתחת בתחתית כף הרגל. חשוב שהתמיכה שהיא תקבל תהיה משמעותית יותר מהרפידה והסוליה שיש בכל נעל.

הרצועה נתונה ללחץ המשקל של הגוף כך שכל עודף משקל משפיע עליה ישירות, במיוחד ברגעים שבהם היא נחבטת שוב ושוב בקרקע. מדרסים טובים ומותאמים למבנה כף הרגל ימנעו את התפתחות הלחצים על ידי פיזור נכון שלהם, כך שלא ייווצרו הקרעים הקטנים שנוצרים בה בגלל העומס עליה.

מדרסים אורתופדיים

כיצד אפשר למנוע זאת?

תפקיד כפות הרגליים הוא לחבר אותנו לקרקע, לשאת את משקל הגוף, לקדם אותנו בהליכה, לייצב אותנו בעמידה ולאפשר לנו פעילות נוספת כמו ספורט או עבודה מאומצת. מפתיע כמה מעט מחשבה אנחנו מקדישים להן ולמעמסה שמוטלת עליהן,  אם כי למרבה השמחה המודעות לכך גוברת סוף סוף.

היום ברור שללא תמיכה של מדרסים שמחלקים את משקל הגוף נכון יותר ותומכים אנטומית במרכיבי כפות הרגליים – עצמות, גידים, רצועות וכלי דם – העומס הזה גובה מחיר כבד בצורת עיוותים שונים ודלקות כמו דורבן בעקב. משום כך, התאמת מדרס אורתופדי מקצועי לפי מבנה כף הרגל שלו נותן מענה טוב יותר מכל רפידה גנרית שמונחת בנעליים.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.