גרילמן – מה צריך בשביל זה

מאז ומתמיד ישראלים אהבו בשרים ואהבו להכין את הבשר שלהם באמצעות מתקנים שונים. הסיפורים על המנגלים ועל כך שמדי כל חג וכל שבת אנחנו יכולים לראות את הפארקים ומקומות אחרים מפוצצים באנשים ששומרים לעצמם מקום בשביל שיהיה להם איפה להקים מנגל, הפכו כבר להיות קלאסיקה בתרבות הישראלית.

עם השנים, יותר ויותר אנשים החלו לרכוש מתקנים גם לשימוש ביתי. כך למשל אנחנו יכולים למצוא היום לא מעט ישראלים שמחזיקים ברשותם גרילרים שמאפשרים להם להכין בשר ברמה גבוהה בחצר, מרפסת או בגג של הבית. הם דואגים להחזיק בשרים מסוגים שונים במקרר, בין אם הם שומרים אותם במקפיא לשעת צורך ובין אם קונים בשר מסוים על מנת להשתמש בו כבר באותו יום. הם מזמינים חברים ובני משפחה, פותחים שולחן כפי שנאמר, ודואגים להכין להם בשרים ברמה הגבוהה ביותר.

עולה שאלה, מה צריך בשביל להיות גרילמן אמיתי, גרילמן איכותי. הרי לא כל אחד שקונה בשר או שיש לו גרילר ישר יודע מה לעשות וכיצד להשתמש בו. לא מעט אנשים מוצאים את עצמם, בוודאי בפעמים הראשונות, מסתבכים ומכינים בשר שהוא רך מדי או קשה מדי, לא מתובל בצורה טובה או כל דבר אחר שאיננו טועם את מידת העשייה הנכונה.

מה צריך בשביל להיות גרילמן

ראשית, צריך לדעת איפה לקנות המתקן הנכון וכיצד להשתמש בו בצורה אפקטיבית. לכל מתקן יש פונקציות שונות, חשוב לבדוק מה בדיוק הן כוללות וכיצד ניתן להשתמש בהן בצורה אפקטיבית ונכונה.

שנית, יהיה נכון לדעת איפה לקנות בשר איכותי. לא בכל סופרמרקט ולא בכל איטליז ימכרו לנו בשר איכותי. אפילו אם מדובר בנתחים דומים, יש מקומות בם ישקיעו יותר ויתנו לנו בשר ברמה גבוהה. אנחנו צריכים לדעת איפה ומה לקנות.

שלישית, בשביל להיות גרילמן טוב, אנחנו צריכים לדעת כיצד לעבוד עם הבשר, כיצד לתבלן אותו בצורה נכונה, מתי וכיצד להפוך אותו, מתי הוא עשוי ברמה כזו שאנחנו יכולים להגיש אותו.

ארבע, חשוב שאנחנו נדע כיצד להגיש אותו, מה לשים ליד ובאיזו צורה להגיש אותו.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.