מסחר בזהב

זהב כסחורה

במשך מאות שנים משקיעים רבים מודעים לחשיבותו וערכו של הזהב כחלק מתיק השקעות מאוזן.

בנוסף להיותו אומדן למעמד כלכלי חברתי, הזהב הוא מקלט בטוח בעל שם עולמי למשקיעים המעניק ביטוח אולטימטיבי והגנה מפני סערות כלכליות.

בפברואר 2017, פורסמו הנתונים הסטטיסטיים האחרונים של מועצת הזהב העולמית-  "Gold Demand Trends", שציינה כי בר הזהב העולמי והשקעות ממטבעות הגיעו לשיא של 4 שנים בשנת 2016.

התיאבון של המשקיעים הסינים נמשך לכיוון הזהב, תוך שבירת שיא מדדי השקעה בזהב משנים קודמות. הביקוש למטילי זהב ומטבעות זינק לשיא כל הזמנים, והדגיש את חשיבות הזהב הפיזי לצרכנים.

כדי לדעת אם זהב הוא השקעה טובה, חשוב להבין מדוע אנשים קונים זהב. בזמנים של אי ודאות כלכלית וחוסר יציבות, קניית זהב תהיה הגיונית יותר מאשר נכסים אחרים.

למתכת הצהובה יש ביקוש גדול מתמיד. בעלות על זהב יכולה להיות הדרך האולטימטיבית שלכם לשמור על ההון האישי שלכם. כאשר אנשים תוהים לעצמם מדי יום היכן הכסף שלי יהיה הכי בטוח, התשובה היא ללא עוררין, זהב.

האם יש הבדל בין רכישת זהב פיזי להשקעה בזהב בקרנות?

ממש כמו הפתגם הישן שאומר "אם אתה לא מחזיק בזה, זה לא באמת שלך", יש יתרונות רבים להחזקת זהב פיזי בידיים שלכם.

זהב הנמצא פיזית אצלכם הוא נכס נצחי אשר תמיד יהיה בעל ערך ותמיד יעבור את מבחן הזמן. כשהכלכלה הבנקאית לא בטוחה ועלולות להיות מערבולות כלכליות מסביבכם, זהב בידיים הוא השיטה הטובה ביותר להבטיח שלווה כלכלית.

אם החלטתם שאתם רוצים לרכוש זהב, בראש ובראשונה עשו מחקר. מסחר בזהב יכול להיות מסוכן כלכלית אם לא יודעים מאיפה לקנות. במידה והחלטתם לרכוש זהב דרך האינטרנט, עשו את המחקר המקיף על האתר ממנו אתם רוכשים. אותו הדבר כאשר מדובר בסוחר במטילי זהב. המחקר הוא חיוני כשמדובר על מסחר בזהב.

קיימות אפשרויות איחסון רבות כאשר מדובר בזהב פיזי. הרי, אנשים שמרו על הזהב שלהם במשך מאות שנים. תוכלו לשמור את הזהב שלכם איפה שרק תרצו אך אם אתם רוצים ביטחון בכל הנוגע לזהב שלכם תוכלו לבחור בין כספת ביתית, כספת בנקאית וכמובן תוכלו להיות יצירתיים ולחשוב על דרך יצירתית יותר לשמור על הזהב שלכם. הבחירה בידיים שלכם.

האינטרנט הוא המקום הטוב ביותר עבורכם לנהל את המחקר מול סוחרי הזהב. מספיק שתרשמו את השם של הסוחר ותוכלו למצוא ביקורות ודעות על אופי העבודה שלו ואמינותו.

למרבה הצער, אין דרך לדעת מתי התקופה הטובה ביותר להשקיע בזהב. במבט לאחור נוכל לראות כי השנים 2005 ו-2006 היו שנים מעולות עבור מסחר בזהב. קיימות המון טכניקות לחזות את התקופות הטובות ביותר להשקעה בזהב. אם אתם מעוניינים לדעת יותר, עשו את הבירור מול סוחר בזהב שיוכל לענות לכם על השאלות שאתם יודעים.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.