מתנות לילדים: רק לא צעצועים

הורים רבים אוהבים לתת לילדיהם מתנות שאינן צעצועים, אלא אם כן הם צעצועים חינוכיים ויצירתיים שפותחים עולם שלם של משחק. הם מקפידים על הכלל של נתינת מתנות לילדים ללא נתינת צעצועים שאין בהם לתרום לשיפור תפקוד המוח וההתפתחות הגופנית.

המתנות שהם נותנים לילדים בכל יום הולדת או חג מובילים לרגעים של שמחה, למידה, יצירה והנאה.

אם תשימו לב טוב, תראו שילדים משחקים עם הצעצועים שלהם פעם או פעמיים וזונחים אותם

אם תכנסו לחדר הילדים ותבחנו את מערכות הצעצועים שלהם, תבינו שהילדים שלכם משחקים עם כל הצעצועים שלהם רק לעתים רחוקות. ברור שהם רוצים צעצועים, ומבקשים אותם. הם רואים אותם בחנות או בבית של חברים ומרגישים שהם לא יכולים לחיות בלעדיהם.

אבל אתם לא רוצים שחגים או ימי הולדת יסבבו סביב מתנות לילדים שמתמקדות רק בצעצועים. אתם רוצים שהם יעברו את שלב ה"רוצים" צעצועים, ויגיעו לשלב "רוצים" ללמוד, ליצור זיכרונות ולהתפתח מבחינה בריאותית, נפשית ושכלית.

לילדים יש כל כך הרבה דברים. יותר מדי דברים

ודרך אגב, לא רק לילדים. גם לכם יש יותר מדי דברים. אבל אם תסרקו היטב את חדר הילדים, תמצאו שם צעצועים, עוד צעצועים, ועוד קצת צעצועים. יש להם משאיות, מכוניות, לגו, בובות, פוקימונים, אקדחי צעצוע, רכבות צעצוע, בובות דינוזאורים, ועוד פעמיים או שלוש פעמים בובות.

בעוד שאתם מרגישים כל כך מבורכים שאתם יכולים לתת כל כך הרבה מתנות לילדים שלהם, זוהי שיחה שאתם צריכים לקיים לעתים קרובות: לדעת מתי להגיד שמספיק זה מספיק. לדעת להגיד "לא" במקום ה"כן" האוטומטי לבקשות הילדים. אתם תתפלאו עד כמה הילדים יעריכו את ההזדמנות לשחק במשחקי חשיבה, יצירה והתפתחות.

אתם רוצים שהילדים ידעו שיש בחיים יותר מאשר צעצועים

נכון, זה כל כך כיף לתת מתנות לילדים שהם צעצועים חדשים, אבל אתם לא רוצים שהם יפסיקו להעריך, או לזכור, מה הם מקבלים, וודאי שאתם לא רוצים שהם יתייחסו למתנות שלכם כאל מנהג מובן מאליו.

השנה, כדאי להתחיל לשקול נתינת מתנות שאינן רק צעצועים, ואם כבר צעצועים או משחקים, אז שתהיה בהם תרומה להתפתחות האישית והתבגרות הילדים. הילדים ייהנו מהם יותר מהצעצועים שהם מתרגשים לקבל, אבל זונחים אחרי פעם אחת או שתיים של משחק.

אז הגיע הזמן לשאול את עצמכם

למה אתם קונים כל כך הרבה מתנות לילדים שמתמקדות בצעצועים? האם זה בגלל שהם חמודים? כיפים, או שמצאתם עסקה טובה? האם זה מפני שאתם אוהבים לראות את החיוך הזה על הפנים שלהם?

האם כל הדברים האלה קשורים יותר אליכם מאשר אליהם? בטווח הארוך, האם הצעצועים האלו ישפרו את חייהם? אולי חלקם, אבל לא כמו המתנות שתבחרו בקפידה ושיעזרו להם להתפתח.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.