מחסני גינה – על הסגנונות השונים המוצעים כיום

אחסון כלי ומוצרי גינה בצורה מסודרת הוא משהו שכל בעל בית פרטי שואף להשיג. מי שאינו מחזיק במחסן גינה, בדרך כלל מייצר כאוס עצום שמקשה עליו מאוד בניהול ובתחזוקת החלק החיצוני של הבית. בחלק מהמקרים כל הציוד מוחזק במחסן ביתי בצורה לא נוחה, או מפוזר ברחבי הגינה באופן שהוא גם לא בטיחותי. כאשר מתקינים מחסני גינה נהנים ממקום מסודר ויפה וגם מתוספת של נוי ומפתרון שהוא פונקציונאלי.

על מחסני הגינה שהוצעו לנו בעבר לעומת אלה של היום

מחסני גינה היו בעבר מבנים מאוד בנליים וחסרי השראה. כמעין צריף מרובע ומרופט אשר לא היה מוסיף הרבה לנראות של הבית ולבטח לא היה בטוח ונוח. כיום, יש סוגים רבים של מחסני גינה לכל דורש, במגוון עצום של סוגי שילדה, צבעים וצורות. כל אחד יכול לבחור את החומר המועדף עליו ולבנות מחסן גינה לתפארת.

המחסנים הנפוצים ביותר לגינה הם מחסני עץ, אך כיום הם משודרגים ומשופרים. הם משתלבים היטב בנופים יעריים, קל לצבוע אותם והם עדיין איכותיים מאוד. כיום, אפשר להתקין כל סוג של מדף על כל סוג של מחסן, כך שאם יש ציוד כבד איתו לא יוכל מדף עץ להתמודד, תמיד יהיה אפשר להתקין מדף ברזל.

המידוף במחסני הגינה באופן כללי הוא עדיין חשוב מאוד. הוא זה שמסדר את הבלגן ויוצר שיטת אחסון ראויה. כאשר בוחרים מדפים טובים המתאימים לסוג הציוד המאוחסן, משיגים את המטרה במלואה. ניתן להתקין מידוף גם מאלומיניום, גם מפלסטיק ולמעשה ממגוון עצום של חומרים נפוצים.

חומרים שונים

מעבר למחסני העץ, יש גם מחסני פלסטיק מאיכות גבוהה מאד, מחסני סברה קומפקטיים המיוצרים מחומר קל הנקרא PVC ומחסני אגוז, שהם קשים ומחוספסים יותר. ההתאמה היא כמובן שונה מלקוח ללקוח וזה תלוי ברצון ובצורך. המחסנים הללו גם יפים מאוד והם מצליחים לשדרג את הגינה מבחינה עיצובית. הם נותנים איזושהי הפסקה מהנוף הירוק ושוברים אותו עם אלמנטים ציוריים.

מחסני גינה נותנים תשובה פרקטית ויפה לבעיה שהיא משותפת לרבים. הם גם יכולים להעלות את ערך הגינה והנכס, מפני שהם מאפשרים לייצר סדר בגינה כדי שהיא תיראה מושכת ומאורגנת יותר. ניתן להתפשר עם ארגזי אחסון או ארונות שירות, אך את האפקט המלא של המחסן הגינתי קשה להשיג אם עושים רק חצי עבודה.

בכל מחסן גינתי חשוב לוודא כי ישנה שכבת בידוד, כי החומר הוא עמיד וכי יש מספיק מקום כדי לאחסן את כל הציוד הנדרש. כמובן שכמות הציוד סביר שתגדל עם הזמן ואז אולי יהיה הזמן להוסיף סוג של ארגז או ארונית כדי לבצע השלמות. מחסני גינה הם אלמנט חשוב מאוד בכל בית עם אזור חיצוני, הן מבחינת הערך הפרקטי שלו ואפילו מבחינת היופי שהוא מביא איתו ומקרין גם אל תוך הגינה עצמה.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.