כל מה שחייב לדעת על עורך דין גירושין

בני זוג אשר מחליטים להתגרש צריכים לפעול מהר, על מנת שיוכלו לסגור את הפרק הזה בחייהם ולהמשיך הלאה, לפרק חדש. מעבר לעניין הנפשי, התפיסתי, ההיבטים האישיים שבינם לבין עצמם, אשר קשורים לתהליך, עליהם לנקוט גם באופן רשמי, משפטי, לשם כך.

לכן, הדבר הראשון שעליהם לעשות ברגע שהם מחליטים להתגרש, זה לפנות אל עורך דין המתמחה בדיני משפחה וגירושין. כל אחד מבני הזוג צריך לפנות אל עורך דין אשר ייצג אותו, בהתדיינות אחד מול השנייה, וכן מול המוסד בו נערך הדיון בעניינם.

איזה תפקיד יש לעורך דין בדיני גירושין?

עורך דין גירושין הוא אדם שאמון להשיג עבור הלקוח שלו, את כל מה שצריך ורוצה, בשביל שיוכל לסגור את פרק הנישואים בצורה נכונה מבחינתו ולהמשיך הלאה. הוא גם מי שאמור לייצג אותו, בבית המשפט, הן על מנת להציג את הטיעונים וכן את ההסכם עליו הוא הגיע עם הצד השני, והן בשביל לוודא שהסכם מתקיים, אחרי שהוא מאושר על ידי בית המשפט.

באופן עקרוני, אפשר לומר שיש לעורך דין גירושין שני תפקידים מהותיים. הראשון הוא לנהל בשמו של הלקוח את כל תהליך המשא ומתן עד לניסוח ההסכם ביניהם, השני, הוא לייצג אותו מול הגורמים הרשמיים, בשביל להבטיח שההסכם אכן יבוצע במלואו.

לא רק הצד המשפטי

אך עורך דין גירושין, כמו הרבה עורכי דין אחרים בתחומים שונים, הוא איננו רק מי שאמור לייצג את הצד המשפטי בתהליך. ישנם מקרים, בהם עורך דין אמור להיות גם סוג של פסיכולוג, חבר, ולהסביר ללקוח שלו כיצד נכון מבחינתו לפעול, גם אם זה לא מתאים לכאורה מבחינה משפטית.

זה נכון בפרט בתחום של גירושין, בגלל המשמעויות השונות שיש לתהליך, הן על כל אחד מהצדדים בפני עצמו והן על הילדים שלהם. לכן, יהיו מקרים בהם, גם אם הלקוח יכול לנצח באופן מובהק, עורך הדין יציע לו להתפשר למען הילדים ועתידם.

הקשר שאחרי התהליך

בעיקרון, יכול להיות מצב בו עורך דין גירושין לא יסיים את תפקידו עם סיום תהליך הגירושין בפועל. הסיבה היא, הרבה פעמים יש צורך לוודא שההסכם מתממש, וכן יש מקרים רבים בהם יש צורך לפעול בזירה המשפטית לשם כך.

כמו כן, יש מקרים בהם הלקוח ירצה לבצע שינויים מסוימים בהסכם, ואז הוא יצטרך לגייס לשירותיו את עורך דינו אשר יעזור בכך. לכן, הקשר בין השניים לא בהכרח מגיע לסיומו, אחרי שנחתם הסכם הגירושין באופן רשמי.

מחפשים עורך דין? אנחנו כאן לרשותכם

אם אתם מחפשים עורך דין שייצג אתכם בתיק גירושין, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא. אל תהססו לפנות אלינו עוד היום.

 

 

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.