שנהב – פינוי בינוי בירושלים

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר את הביטוי פינוי בינוי של שכונות ברחבי הארץ וכך גם בירושלים, בירת ישראל. אחת החברות המובילות שהיו למעשה לחלוצות בתחום, היא חברת שנהב שמובילה תוכניות של פינוי בינוי בירושלים ובכך דואגת להתחדשות עירונית רחבה.

הרעיון של פינוי בינוי הוא מאוד פשוט, מבנים ישנים אשר נבנו על פי כללי בנייה ישנים ועל פי סגנון בנייה ישן אשר כבר לא משתמשים בו יותר, מפונים מדיירים, נהרסים ועליהם נבנים מבנים חדשים שמתאימים לימנו. מבנים הרבה יותר גדולים ורחבים, מבנים מרשימים ורחבים שניתן להכיל בהם הרבה יותר דיירים. כמובן שמדובר במבנים שנראים הרבה יותר טוב, הן מבחינה חיצונית והן מבחינה פנימית.

פינוי בינוי בירושלים

רשויות מקומיות רבות מעודדות תוכניות של פינוי בינוי שכונות ישנות ובפרט מבנים ישנים מסיבה מאוד פשוטה, כך הרשויות נהנו מהתחדשות עירונית, חידוש פני המקום. במקום שהעיר תכיל מבנים ישנים, היא מכילה מבנים חדשים ומרשימים, במקום שערך הדירות בעיר יישאר במקום ואף יהיה נמוך מהצפי, הרי שבעזרת תוכניות של פינוי בינוי ובפרט תוכניות של התחדשות עירונית, ערך הדירות במקום עולה, נכנסת אוכלוסייה חזקה יותר לעיר, וכך רמת החיים הכללית יכולה לעלות.

חברת שנהב, כאמור, אחראית על תוכניות של פינוי בינוי בכל ירושלים, מדובר על תוכניות של מבנים ישנים, שכונות ישנות, אשר קיימות כבר עשרות שנים. לחברה צוות מקצועית שמאפשר לה לנהל את כל תהליך הפינוי, כולל העברה של תושבי המקום אל מבנים שכורים או מבנים אחרים למשך תקופת ההריסה והבנייה. לאחר מכן החברה אחראית על כל תהליך ההריסה של המבנה בפועל ובניית מבנה חדש על פי התוכנית.

חשוב להדגיש, שתהליך זה מתבצע במשך זמן לא קצר ולו מכמה סיבות, יש לקבל את הסכמת הדיירים לתהליך, יש לקבל את הסכמת הרשויות, צריך לבצע את תהליך הפינוי וכמובן יש את תהליך ההריסה והבנייה. הרבה פעמים תהליך המשא ומתן עם הדיירים נמשך זמן רב ולכן אנחנו יכולים לראות כיצד כל התהליך לוקח הרבה זמן עד שהוא מגיע לסיומו.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.