בודק חשמל

מערכת החשמל בכל מתחם באשר הוא חייבת להיות בטוחה כדי הצורך, על מנת שכל אדם המתגורר במתחם או מצוי במתחם יוכל להשתמש בבטחה במכשירי החשמל הנתונים בו. אם אתם מעוניינים לבדוק את מערכת החשמל בכל מבנה נתון, חשוב מאוד לבחור בודק חשמל נכון בהתאם לסוג הבדיקה אותה אתם מעוניינים לבצע. חשוב מאוד לדעת שבדיקת חשמל על ידי בודק חשמל מקצועי בכל זמן ובכל מתחם שבהם יש צורך בכך, יכולים להציל את חייהם של האנשים המתגוררים או שוהים במתחם הנתון.

בודק חשמל

מה תפקידו של בודק חשמל

בודק חשמל הוא חשמלאי מוסמך, אשר קיבל את ההסכמה הרלוונטית ממשרד התמד עבור סוגי בדיקות חשמליות שונות. בודק חשמל, בהתאם לסוגו יכול לבדוק סוגי מכשירים חשמליים בבית בכדי לוודא כי הם פועלים בצורה תקינה, לבדוק את מערכת הארקה בבית ועוד. בסופו של דבר מטרתו של בודק החשמל בהתאם לסוגו היא לצמצם נזקים הכרוכים בהתחשמלות ובשריפות אשר נובעים מאי תקינות של מערכת החשמל באותו המתחם, בכשלים במערכת החשמל, במערכת חשמל ישנה מדי ועוד. חשוב מאוד לבחור את סוג בודק החשמל בהתאם לאופי הבדיקה וסוג הבדיקה הנדרשת באותו המתחם בנוגע לחשמל. בודק חשמל אשר לא מוסמך לסוג הבדיקה הנדרשת לכם, לא יוכל להעניק לכם את האישור על ממצאי בדיקה תקינה וכן פעמים רבות אינו יוכל לספק תשובה וודאית בקשר לתוצאות הבדיקה.

סוגי בודקי חשמל

ישנם 3 סוגים של בודקי חשמל:  חשמלאי בודק 1, חשמלאי בודק 2 וחשמלאי בודק 3. לכל אחד מסוגי הבודקים הללו יש את הסמכות לבדוק מכשירי חשמל שונים בעלי דרגות מתח שונות. לכן, בטרם מחפשים חשמלאי בודק עבור בדיקת מערכת החשמל או מכשירי חשמל שונים בבתים חדשים, בתים אשר עוברים שיפוץ או בבתים ישנים שבהם תשתיות החשמל ישנות, הרי שיש צורך לבדוק מהו סוג והיקף הבדיקה אותם אתם נדרשים לבצע, בכדי להזמין את בודק החשמל הנכון עבורכם. אם אינכם יודעים איזה סוג בודק חשמל עליכם להזמין לצורך בדיקה כזו או אחרת, תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע המומחים בתחום בטרם תזמינו בודק חשמל.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.