רחפן

כמה פעמים יצא לכם להרים את הראש ולראות מעליכם רחפן שמרחף סביב? מי שאיננו יודע במה מדובר, עלול לחשוב שמדובר בציוד צבאי אשר נמצא במשימה, אולי באימון, יש מי שבוודאי חושד שמדובר במזל"ט קטן ששם לעצמו כמטרה לעקוב אחריו.

אך האמת היא, שהרעיון של רחפן, גם אם הוא יחסית חדש, צעיר ומאוד ייחודי, הרי שמדובר ברעיון יחסית פשוט שדי תואם את המציאות בה אנחנו נמצאים, בין אם זה בכל הקשור לעולם הצילום ובין אם זה בכל הקשור לטכנולוגיה בה אנחנו יכולים להשתמש ובפשטות שלה.

רחפן

רחפן כמו שאפשר למצוא באתר של Smart Toys הוא למעשה כלי שאנחנו יכולים להרים אותו לאוויר בעזרת שלט רחוק, הוא נושא עליו מצלמה זעירה שמאפשרת לנו לקבל תמונות מהאוויר. כך אנחנו יכולים לצלם מגבוה. כך נוהגים בעת אירועים המוניים, כך נוהגים בעת שמחות ואירועים משפחתיים או אחרים, כך אנחנו יכולים גם לנהוג במקרה של טיולים, פיקניקים או אפילו סתם, בכל עת שנרצה.

צריך לומר כמה דברים על השימוש ברחפן. ראשית, באופן עקרוני מדובר בכלי שנועד לשרת את גורמי הביטחון השונים. בין אם זה לצורך קבלת מידע ובין אם זה לצורך פיקוח ובקרה על הסדר הציבורי. עם השנים הוא הפך להיות מוצר ציבורי אזרחי, שעושים בו שימוש נרחב במקומות שונים. בבסיס שלו, מדובר במוצר ביטחוני לכל דבר.

שנית, אף על פי שמדובר במוצר מאוד פופולארי, עדיין אין רגולציה ברורה בנושא, אך סביר להניח שבתקופה הקרובה כבר יוכנסו כללים וחוקים שונים. הסיבה היא, שרחפנים רבים יכולים להוות בעיה בטיחותית, במקרים רבים הם יכולים להפר את הפרטיות של האנשים, והיו מקרים בהם התברר שרחפנים כבר היוו איום ביטחוני. לכן, התקופה בה אנחנו יכולים לקנות רחפן ולעשות בו כרצוננו, כנראה תגיע לסופה בנקודה מסוימת.

חשוב לציין, השימוש ברחפן הוא אומנם פשוט, אך צריך לדעת כיצד לשלוט בו על מנת שיהיה ניתן להעיף אותו באוויר בצורה נכונה. לכן לא כל אחד יכול לעשות את זה, ולמרות מה שהורים רבים נוהגים לחשוב, מוטב שהם ישתמשו בו ולא ילדיהם.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.