כיצד לבחור את פינת האוכל האולטימטיבית?

פינות אוכל מעוצבות הן חלק אינטגרלי מכל הסגנון העיצובי של חלל הבית. פינת האוכל היא המקום שבו כל המשפחה מתכנסת בסוף היום, שם היא מארחת את האורחים היקרים ושם היא חווה חווית וסיפורים ונהנית מחוויה קולינרית.

חשוב שהפינה הזו תראה אסתטית, נוחה ונעימה שהיא תזמין את כל יושביה ותעטוף אותם באינטימיות נעימה. שתהייה פינתית ולא חשופה במרכז החלל ושתאפשר נוחות ונגישות ועוד. פינות אוכל הן אלמנט שמאחד ומקרב לבבות וחושף את כל חוויות המשפחה מהיום יום.

התאמה של פינת אוכל לחלל עצמו

פינת אוכל שמקומה באזור הפתוח כמו גינה או מרפסת היא לחלוטין שונה מפינת אוכל שמותאמת לחלל פנים הבית. במזג האוויר הנוח השורר בארץ פינת האוכל בחוץ היא מאוישת ושימושית שעות רבות מהיום, ולא רק בארוחות חגיגיות או באירועים מיוחדים. לכן אם הישיבה בחצר היא משהו שהוא תדיר בביתכם, חשוב להתאים את השולחן לגודל המשפחה ולכמות האורחים שמארחים ולסגנון העיצובי של הגינה ולשאר הצרכים של הדיירים.

במידה ומדובר בפינות שמיועדות לאכילה של כל יושבי הבית, יהיה חשוב להתאים את גודל השולחן והכיסאות לגודל של החלל בו היא תמוקם. שהפינה לא תגנוב שטח גדול מהחלל ותהיה פרופורציונאלית. כמו כן, רצוי שחומר הגלם ממנו עשויה פינת האוכל יתאים לשאר הריהוט שעוטף את החלל.

תחזוקה ויעילות

כשבוחרים פינת אוכל חשוב לשים לב שהשולחן רגיש יותר לחומרים שונים. כשמניחים עליו כלים חמים או קפואים, כשנשפך עליו מזון או משקה, כולל אלכוהול ומזון חומצי או מכתים, כל הכתמים האלה הם כתמים שצריך להסיר בקלות. מכאן נובעת בחירת מערכת הריהוט שמתאימה לכם. כמו כן, חומרי הניקוי שבהם משתמשים כדי לנקות ולחטא פינות אוכל שנשארות בחוץ זמן רב והן חשופות למזיקים ולפגעי מזג האוויר מאוד חשובים לתהליך הבחירה ותדירות התחזוקה והשימוש של ריהוט זה בביתכם.

יש היום בשוק מגוון שלם של שולחנות וכסאות, חשוב להתאים את התקציב שלכם לפינת האוכל המיועדת. עוד רצוי לבחור סט של שולחן וכסאות שיתאים למספר היושבים בבית ואם נהוג לארח הרבה רצוי שתהייה האופציה לפינת אוכל שנפתחת בקלות וביעילות.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.