איך אפשר לעצב דירה קטנה?

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים שוכרים דירות קטנות וזאת בשל יוקר המחייה שאינו מותיר יותר מידי ברירה.

עם זאת כדאי לדעת שגם דירות קטנות ניתן לעצב ולהפוך לבעלות מראה רחב ומזמין יותר, וזאת בעיקר בשימוש בכמה טריקים מעולים ופתרונות עיצוב ואחסון יעילים.

אז איך אפשר לעצב דירה קטנה ולהפוך אותה לגדולה מהחיים? כמה טיפים בהמשך.

פינוי הדירה מחפצים מיותרים – פנו את הדירה שלכם מחפצים מיותרים. ערכו סדר בארונות וזרקו או תרמו בגדים שאינם בשימוש כמו גם נעליים. תרמו לספרייה ספרים שכבר קראתם, ופנו את הדירה מחפצים שאגרתם ואין להם שימוש. בכך תוכלו לעצב את הדירה כאשר  היא נקייה ומפונה.

השתמשו בגובה – כאשר שטח הדירה שלכם קטן, חשוב כמה שפחות להניח חפצים על המרצפות ולנסות להשתמש בפתרונות ורטיקאליים. לדוגמא: אם אתם רוצים לאוורר את הדירה, אל תניחו מאווררי רגל מגושמים, אלא השתמשו במאוורר תקרה מעוצב שיחסוך במקום. אם אתם רוצים להניח עציצים הניחו אותם על מדפים, ומצאו פתרונות גובה טובים גם לאביזרי הטלוויזיה והמחשב שיוכלו להיות מונחים או מוצפנים בתוך יחידות אחסון ורטיקאליות. בכך תכלו להקנות לדירה שלכם מראה נקי ונרווח יותר.

הימנעו משימוש בצבעים כהים – חשוב כי תמנעו משימוש בצבעים כהים על קירות הדירה, המשקופים והארונות. צבעים כהים יקנו אווירה קודרת יותר, כאשר כהות יוצרת אשליה של מקום כוכי וקטן. השתמשו בצבעים בהירים כמו גוונים של לבן על הקירות, וילונות תחרה בהירים, משקופים לבנים, וריהוט צבעוני שאינו כהה.

פתרונות אחסון – כדי לפנות את הדירה מחפצים שאתם לא זקוקים להם ביום יום, חשוב להשתמש בפתרונות אחסון חכמים. אם אתם רוכשים מיטה מצאו כזאת שיש בה ארגז אחסון גדול שבו תוכלו לאחסן חפצים. כאשר אתם רוכשים ארונות רכשו כאלה עם דלתות הזזה שיעזרו לכם להתנהל בדירה הקטנה ללא דלתות שנפתחות אל תוך חלל הדירה, אם יש לכם מיטה וארון נסו למקסם יעילות באמצעות קופסאות אחסון שמאפשרות סדר בחפצים ומאוחסנות בצורה מודולארית בארונות או מתחת למיטה.

באמצעות כל אלה תוכלו לעצב את הדירה בצורה נעימה, חסכונית, והרמונית יותר.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.