מצברים

מצבר הרכב הינו בין האלמנטים שרבים נוטים לשכוח ולזנוח עד שיום בהיר אחד – המצבר שובק חיים. המצב הזה תמיד מתרחש בדרך לפגישה חשובה או בדרך לטיול כך שהוא מוצא אותנו לא מוכנים בכל מצב שבו הוא יקרה. מצבר גמור אינו מאפשר לרכב להמשיך לתפקד כיאות ובאותו רגע צריך פשוט לגשת ישירות למוסך ולהתקין מצבר או להחליף אותו באופן עצמאי.

מצברים מסוגים שונים מתאפיינים במחירים מגוונים ובאיכויות שונות. חשוב מצד אחד לא לבחור את המצבר הזול ביותר – שכן מצברים זולים נוטים לצבור יותר קורוזיה, להיות פחות עמידים לתנאי מזג אוויר, להתקלקל מהר יותר ולצבור מחלות ובעיות אחרות. מצד שני, לא צריך גם לשלם על המצבר היקר ביותר שכן ישנם מצברים איכותייים דיים המצויים בטווח האמצעי ומספקים עבודה טובה.

בחירה חכמה של מצברים

בחירת מצבר מצריכה היכרות עם התחום. על מנת לקנות את המצבר המתאים ביותר לרכב שלכם, חשוב להכיר את דגם הרכב ואת המצבר המתאים לו, את שנת הייצור של הרכב ואת איכותו. חברות שונות מעניקות שירותי החלפה ואספקה של מצברים איכותיים לרכב בזמן אמת – כלומר, הגעה עד למקום הרכב והחלפה של המצבר. יחד עם זאת, כמובן שעדיף למצוא מצברים איכותיים וזמינים עוד לפני שהמצבר הישן נגמר והרכב כבה באופן מפתיע. 

אבל הרבה לפני שמחליפים מצבר, חשוב לדעת אם המצבר עצמו גמור לגמרי או שמא הוא תקול או מקולקל, ואזי יש אפשרות לבצע מספר פעולות להשבתו לחיים. לעתים מסוימים, מצברים יכולים לצבור חלודה או רטיבות, מה שגורם להם לתפקד בצורה פחות טובה ולעתים אפילו לא להעביר את זרם החשמל הרצוי. לפיכך, יש לאוורר את המצבר אחת לתקופה ולוודא כי הוא אינו ספוג בנוזלים או לחלופין – לא צבר לכלוכים המפריעים להעברה תקינה של הזרם.

במקרים אחרים לא מדובר במצבר מרוקן אלא במצבר הזקוק להטענה זמנית. מקרים אלו מתרחשים לאחר השארה של אורות הרכב דולקים למשך כל הלילה למשל. במצב כזה, יש להטעין את מצבר הרכב באמצעות טעינה והוא יחזור לתפקד כמו מצבר חדש.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.