שטיח נגישות – באילו מקרים כדאי לעשות בזה שימוש?

אם אתם אחראים על מוסד שבו עוברים אנשים רבים מידי יום, יהיה כדאי לכם להקדיש את הזמן שלכם לבדיקה של נושא הבטיחות, כך שתוכלו לדעת שכל אדם שנמצא במקום יוכל לשהות בבטיחות מלאה, וזאת מבלי חשש שיקרה לו משהו לא רצוי. במאמר הזה נתמקד בשטיח נגישות ונסביר לכם מדוע זה משהו שאסור לכם לוותר עליו.

עוזרים לעיוורים במעברים ובכניסה

בכניסה לחדרים ובמעברים השונים, לפעמים יכולים להיות מצבים מסוכנים, ואם אתם רוצים לשמור על הבטיחות של העיוורים שנמצאים במקום, יהיה כדאי לכם להתקין שטיח נגישות.

מטרתו של שטיח הנגישות לסמן אזורים לפני כניסות, מעברים ומדרגות, וזאת במטרה להזהיר את כבדי הראייה ולהפוך את השהייה שלהם במקום לבטוחה יותר. השטיחים הללו מגיעים עם גבשושיות בולטות שהעיוורים מתוודעים אליהם בעת דריכה עליהם.

שטיח נגישות

בחירה בשטיח המתאים

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שצריך להתייחס אליהם הנו עניין השחיקה. בגלל הדריכה של האנשים על השטיח פעמים רבות, יהיה חשוב לבחור בסוג של שטיח שלא יישחק בקלות ובתוך זמן קצר, שכן כך העיוורים שנמצאים במקום ירגישו פחות את השטיח.

רק שימו לב שכאשר אתם מתלבטים לגבי רכישה של שטיח נגישות, אין מדובר בשטיח שנועד למניעת החלקה, אלא רק להנגשה למען עיוורים. לפיכך אם אתם רוצים לשמור על הבטיחות של הנוכחים גם מבחינת אפשרות החלקה, יהיה כדאי לכם לקנות אמצעים למניעת החלקה.

הבטיחות של הנוכחים לפני הכול

בכדי שלא תצטרכו להתמודד עם מצב שבו עיוור נפגע במבנה שלכם בגלל חוסר הנגשה, תקבלו את ההחלטות הנכונות ותוודאו שאתם שוקלים כל צעד מבחינתכם. ברשת ניתן למצוא מספר אתרים ישראלים שעוסקים במכירה של ציוד הנגשה לבעלי מוגבלויות, כך שאתם יכולים להיכנס לאתרים השונים ולנסות לקבל את ההחלטה היכן לקנות על סמך איכות המוצרים והמחירים שאתם נתקלים בהם.

השאלה אילו מתקני הנגשה לקנות תלויה רבות באנשים שעושים שימוש במבנה שלכם ובדרך שבה אתם רוצים להפוך אותו לנגיש יותר. אם אינכם בטוחים כיצד לפעול, יהיה כדאי לכם להתייעץ עם גורמים מביני עניין.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.